Barry zostaje w Aston Villi

Trener Aston Villa Birmingham Martin O'Neil potwierdził, że pomocnik Gareth Barry pozostanie w klubie co najmniej do końca obecnego sezonu.

Menedżer rozmawiał z piłkarzem na temat jego przyszłych planów. Latem nieudaną próbę ściągnięcia Barry'ego do siebie zaliczył Liverpool FC. Obecnie zainteresowanie nim wyraża co raz więcej zespołów, ale on sam utrzymuje, że do czerwca na pewno będzie grał w barwach Aston Villi.

Reklama

O'Neil przyznał, że deklaracja piłkarza sprawiła, że atmosfera w drużynie i na ławce trenerskiej jest znacznie lepsza. - Bardzo nam zależało, by Gareth z nami został. To, że nie chce za wszelką cenę wyjechać sprawia, że mamy wiele pozytywnej energii do dalszej pracy - stwierdził. - W lecie znowu siądziemy do rozmów na temat jego przyszłości i mam nadzieję, że znajdziemy porozumienie, by został jeszcze dłużej - dodał szkoleniowiec nie ukrywając, że umiejętności Barry'ego są nie do przecenienia. - To fantastyczny piłkarz, którego każdy trener chciałby mieć w swoim składzie - oświadczył. - Obecnie znajduje się w bardzo wysokiej formie i wiem, że jego postawa znacznie pomoże nam realizować nasze cele zarówno w Premier League, jak i Pucharze UEFA - zakończył.

27-letni Barry jest wychowankiem do Aston Villi. W meczu Premiership zadebiutował w 1998 roku i od tej pory stał się jednym z podstawowych piłkarzy swojej drużyny.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama