Asysta Obraniaka, Lille wciąż liderem

Zespół Ludovica Obraniaka Lille OSC pokonał w sobotę w wyjazdowym spotkaniu 1-0 (0-0) AC Arles-Avignon i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramkę strzelił Tulio de Melo po podaniu reprezentanta Polski.

Gol padł w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu Obraniaka Brazylijczyk głową skierował piłkę do siatki.

- To może być mecz pułapka - mówił przed spotkaniem trener Lille Rudi Garcia. I niewiele brakowało, by Lille straciło punkty na boisku najsłabszej drużyny ekstraklasy. Obraniak wszedł do gry w 60. minucie.

W czołówce tabeli nie zaszły żadne zmiany. Wygrał na wyjeździe również drugi w tabeli PSG, pokonując Valenciennes 2-1. Lille wciąż wyprzedza drużynę z Paryża o jeden punkt.