Arsenal śrubuje rekord

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Blackburn Rovers 2:0 w meczu 28. kolejki angielskiej Premier League. Niepokonani od początku sezonu (!) "Kanonierzy" zanotowali w ten sposób ósme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Na Ewood Park znów "pierwsze skrzypce" w ekipie Arsenalu grał Thierry Henry. Fenomenalny Francuz najpierw w 57. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego dał prowadzenie drużynie z Highbury (21. gol w sezonie), a trzy minuty przed końcem piłkę odbitą od słupka po jego strzale dobił Robert Pires.

Podopieczni Arsena Wengera po tym zwycięstwie utrzymali dziewięciopunktową przewagę nad Chelsea Londyn.

Ekipa Abramowicza w pierwszym sobotnim meczu również na wyjeździe wygrała z Bolton Wanderers 2:0. Na Reebok Stadium spotkanie rozstrzygnęło się między 71. a 74. minutą. Najpierw do siatki popularnych "Kłusaków" trafił John Terry, a trzy minuty później sukces "The Blues" przypieczętował powracający po kontuzji Irlandczyk Damien Duff.

Zobacz wyniki 28. kolejki angielskiej Premier League

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Blackburn Rovers | Premier League | Londyn | rekord