Arka pokonała Szczakowiankę

Arka wygrała u siebie ze Szczakowianką Jaworzno 3:0 w najciekawiej zapowiadającym się piątkowym spotkaniu 14. kolejki drugiej ligi piłkarskiej.

W innych zakończonych meczach Górnik Polkowice bezbramkowo zremisował na własnym boisku ze Stasiakiem KSZO Ostrowiec, a ŁKS zremisował u siebie z Ruchem Chorzów 1:1.

Bramki dla Arki, która dzięki zwycięstwu nad zespołem z Jaworzna awansowała na trzecią lokatę w tabeli, zdobyli Łukasz Kowalski, Krzysztof Piskuła (karny) oraz Grzegorz Pilch.

W Polkowicach Gospodarze miał wprawdzie optyczną przewagę, ale nie był w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Aż pięć tysięcy widzów oglądało spotkanie w Łodzi. "Niebiescy" objęli prowadzenie już po kwadransie gry, a autorem gola był niezawodny Mariusz Śrutwa. W 30. minucie wyrównał - i jak się później okazało ustalił wynik meczu - Arkadiusz Mysona.

Piłkarze z Chorzowa dowieźli korzystny wynik do końca, mimo gry w liczebnym osłabieniu. W 63. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartą otrzymał Rafał Wawrzyńczok.