3. liga piłkarska: Koniec rozgrywek, ale...

Tydzień temu zakończyły rozgrywki grupy I i II, dziś zaś grupy II i IV trzeciej ligi. Teoretycznie zatem wszystko powinno już być wiadomo, ale...

Na razie sytuacja przedstawia się następująco: W grupie śląskiej uratowały się rzutem na taśmę: Promień, Polonia i Carbo - wygrywając swoje mecze (na wszelki wypadek wysoko). Trochę pomogła im w tym Odra remisując z Pogonią w Świebodzinie (przed meczem piłkarze Odry zapowiadali, że jadą "spuścić Pogoń", bo wolą jeździć na mecz 80 km do Bytomia lub Gliwic niż 360 km do Świebodzina).

Reklama

Przed Grunwaldem Halemba jest jednak teoretyczna szansa - jeśli Śląsk nie przystąpi do rozgrywek III ligi (na co się zanosi) - wówczas drużyna z Rudy Śląskiej pozostanie w III lidze.

Podobna szansa (jeszcze bardziej teoretyczna - pośrednio "dzięki" ewentualnemu wycofaniu się Pogoni - kroi się przed zdegradowaną z grupy małopolskiej - Proszowianką). Wszystko będzie wiadome po 15 lipca.

W przyszłym tygodniu poznamy natomiast wszystkie drużyny awansujące (zakończą się bowiem zacięte rozgrywki w IV lidze opolskiej a także zostaną rozegrane mecze barażowe w Krakowie i Poznaniu.)

Tabele i wyniki (drużyny awansujące - drukiem wytłuszczonym, zdegradowane - pochylonym)

Grupa I mazowiecka

Tabela końcowa

1. Jagiellonia Białystok  30 67 52-18
--------------------------------------------
2. Gwardia Warszawa 30 58 49-24
3. Okęcie Warszawa 30 53 42-22
4. MZKS Kozienice 30 51  48-27
5. Pelikan Łowicz 30 47 43-30
6. Stal Gosso Głowno  30 47 35-28
7. Warmia Grajewo  30 44 45-30
8. Mazowsze Grójec  30 44 35-33
9. Unia Skierniewice 30 41 39-41
12. MKS Mława 30 39  29-33
10. Legionovia Legionowo 30 37 35-37
11. Znicz Pruszków 30 36  41-51
--------------------------------------
13. Olimpia Elbląg  30 34  28-49
14. Polonia II Warszawa 30 28 40-60
15. Wigry Suwałki 30 30  31-43
16. Hutnik Warszawa 30 5 19-90
Spadł z II ligi: Stomil Olsztyn (nie wiadomo czy przystąpi do rozgrywek III ligi).

Awansowały z IV ligi: Pogoń Zduńska Wola, Mlekovita Wysokie Mazowieckie, Radomiak i Drwęca Nowe Miasto.

Jeśli Stomil Olsztyn nie przystąpi do rozgrywek III ligi, wówczas w tej klasie utrzyma się Olimpia Elbląg.

Grupa II wielkopolska

Tabela końcowa

1.  Błękitni Stargard Szcz.  30  66  58-22
-----------------------------------------------
2.  Flota Świnoujście  30 61  57-31
3.  Chemik-Zawisza Bydgoszcz  30  55  53-38 
4.  Tur Turek  30  55  48-26   
5.  Obra Agro Kościan  30  44  45-34
6.  Amica II Wronki  30  43  35-32  
7.  Gwardia Koszalin  30  43  41-45  
8.  Gryf Wejherowo  30  41  42-54  
9.  Kotwica Kołobrzeg  30  41  34-35
10.  Polonia Bydgoszcz  30  40  44-36  
11.  Unia Tczew  30  40  39-48
12.  Warta Poznań  30  40  37-50
11.  Unia Janikowo  30  39  38-36
--------------------------------------------
14.  Sparta Brodnica  30  37  35-47
15.  TKP Toruń  29 22 35-58  
16.  KP Police  29 13 20-63
W meczach Zawisza - Tur 2:1 i 3:1
w meczach Amica II - Gwardia 0:0 i 1:0
w meczach Gryf-Kotwica 2:3 i 2:1 (decydują bramki na wyjeździe)
o miejscach 10-12 decyduje minitabelka

1. Polonia Bydgoszcz 4 7 10 5
2. Unia Tczew        4 6 6:6
3. Warta Poznań      4 3 4:9
Awansowały z IV ligi: Zorza Dobrzany, Jagielonka Nieszawa oraz zwycięzca barażu Mieszko Gniezno - Astra Krotoszyn.

Grupa III śląska

30 kolejka

sobota (21 czerwca)

KS Myszków - Carbo Gliwice 0:3
Polonia Bytom - Miedź Legnica 4:0
Pogoń Świebodzin - Odra Opole 2:2
Włókniarz Kietrz - Rozwój Katowice 3:0
Górnik MK Katowice - Lech Sulechów 1:1
Promień Żary - Grunwald Ruda Śl. 3:0
Piast Gliwice - Nysa Zgorzelec 1:1
Skalnik Gracze - Zagłębie Sosnowiec 0:2

Tabela końcowa

1. Piast Gliwice 30 65 54-26
-----------------------------------
2. Zagłębie Sosnowiec 30 61 49-15
3. Lech Zryw Zielona G. 30 58 50-28
4. Włókniarz Kietrz 30 56 57-21
5. Odra Opole 30 53 44-26
6. Miedź Legnica 30 43 40-38
7. Promień Żary 30 39 43-49
8. Górnik MK Katowice 30 38 30-38
9. Rozwój Katowice 30 37 39-38
10. Polonia Bytom  30 37  36-39
11. Carbo Gliwice  30 37  36-50
-------------------------------------------
12. Grunwald Ruda Śląska  30 36 37-46
13. Pogoń Świebodzin  30 35 37-40 
14. KS Myszków  30 25   28-56
15. Nysa Zgorzelec  30 23   27-55
16. Skalnik Gracze  30 15   24-68
W meczach: Rozwój-Carbo 3:1 i 3:3, Rozwój-Polonia 0:1 i 3:1, carbo-Polonia 2:1 i 0:4

Minitabelka

1. Rozwój   4 7 7:8
2. Polonia  4 6 7:5
3. Carbo    4 4 6:11 
Spadły z II ligi :Śląsk Wrocław i Ruch Radzionków.

Awansowały z IV ligi: Chrobry Głogów, Polonia Słubice, MEC Kędzierzyn Koźle (lub Swornica Czarnowąsy) oraz zwycięzca barażu Walka Zabrze - Przyszłość Rogów.

Jeśli Śląsk Wrocław nie przystąpi do rozgrywek III ligi (decyzja ma zapaść 12 lipca) to pozostanie w III lidze.

grupa IV małopolska

32 kolejka

sobota (21 czerwca)

Skawinka - Stal Rzeszów 1:2
Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Staszów 0:2
Lewart Lubartów - Polonia Przemyśl 3:0
Cracovia - Motor Lublin 2:0
Korona Kolporter Kielce - Górnik Wieliczka 3:0
Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz 2:3
Nida Pińczów - Łada Biłgoraj 3:0 v.o
Unia Tarnów - Niedźwiedź

Proszowianka pauzuje

Tabela końcowa

1. Cracovia 32 74 87:25
------------------------------
2. Kolporter Korona Kielce 32 67 52:20 
3. Stal Rzeszów 32 59 47:28
4. Hutnik Kraków 32 52 56:37
5. Sandecja Nowy Sącz 32 51 35:33 
6. Pogoń Staszów 32 47 36:46
7. Polonia Przemyśl 32 46 42:43
8. Motor Lublin 32 45 34:32
9. Siarka Tarnobrzeg 32 44 35:42
10. Górnik Wieliczka 32 43 44:38 
-----------------------------------
11. Proszowianka 32 42 38:45
12. Unia Tarnów 32 42 34:40 
13. Lewart Lubartów 32 34 35:42
14. Nida Pińczów 32 34 42:51
15. Skawinka 32 34 38:47
16. Łada Biłgoraj 33 30 23:47
17. Niedźwiedź 32 17 19:68
Mecze Lewart - Nida 2:2 i 1:1, Lewart - Skawinka 3:0 i 2:1, Nida - Skawinka 2:0 i 1:2

Minitabelka

Lewart 4 8 8:4
Nida   4 5 6:5
Skawinka 4 3 3:8
Mecze Proszowianka - Unia 2:0 i 0:0

Spadły z II ligi: Stal Stalowa Wola, Tłoki Gorzyce i Hetman Zamość.

Awansowały z IV ligi: Resovia Cenowa Bomba Rzeszów, HEKO Czermno oraz zwycięzca barażu Bocheński KS - Wisła II

Jeśli Pogoń Szczecin nie przystąpi do rozgrywek II ligi, wówczas nie spadną z niej Tłoki Gorzyce - co oznaczałoby utrzymanie się Proszowianki.

Uwaga: Przy równej liczbie punktów o pozycji w tabeli decydują mecze bezpośrednie, jeśli w nich jest remis - decyduje bramka strzelona na wyjeździe).

Dowiedz się więcej na temat: Odra | gwardia | hutnik | Rzeszów | Śląsk | rozgrywki | Warszawa | Katowice | Gliwice | mecze | liga | polonia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje