3. liga piłkarska: Cracovia zwiększa przewagę, Piast rozgromiony

W Wielką Sobotę (19 kwietnia) rozegrano kolejną kolejkę III ligi. Chyba po raz pierwszy w tym roku można było nazwać ją "wiosenną", gdyż wszystkie stadiony doszły już do stanu używalności po wyjątkowo długiej zimie.

W grupie mazowieckiej Jagiellonia (pod wodzą nowego prezesa) oderwała się od Gwardii. Białostocczanie wygrali z rezerwami pierwszoligowej Polonii Warszawa, Gwardia zaś tylko zremisowała z Pelikanem Łowicz.

Reklama

W grupie wielkopolskiej - cztery zespoły mogły rozpocząć świętowanie już wcześniej, gdyż rozegrały swoje spotkania już w czwartek. Oba te mecze zakończyły się niespodziankami: rezerwa Amiki wygrała z Flotą Świnoujście, a Sparta Brodnica rozgromiła nieźle spisująca się na wiosnę Obrę Kościan.

Lider - Błekitni Stargard przegrał z Chemikiem-Zawiszą, nie wykorzystały tego jednak goniące go drużyny. Tur Turek zremisował u siebie z Polonią Bydgoszcz, a Flota przegrała.

W grupie śląskiej - Włókniarz Kietrz rozniósł lidera (Piast Gliwice) gromiąc go aż 6:0. Piast pozostał jednak liderem, gdyż swojej szansy nie wykorzystał Lech Zielona Góra remisując w Opolu z Odrą 0:0. Ale po zwycięstwach Zagłębia Sosnowiec i Włókniarza w czołówce zrobiło się bardzo tłoczno.

W grupie małopolskiej - Cracovia pewnie pokonała Unię Tarnów. Ponieważ Kolporter Korona zremisował z walczącą zaciekle o utrzymanie się w lidze Proszowianką, Stal Rzeszów zremisowała z Nidą, a Sandecja przegrała kolejny mecz u siebie (z Pogonią Staszów) - przewaga pasiaków nad konkurentami do awansu wzrosła.

Wyniki i tabele:

Grupa I mazowiecka

22 kolejka

piątek (18.04.2003)

Wigry Suwałki - Mazowsze Grójec 0:1

Unia Skierniewice - Legionovia Legionowo 1:0

Hutnik Warszawa - Olimpia Elbląg 0:1

sobota (19.04.2003)

Jagiellonia Białystok - Polonia II Warszawa 2:0

Warmia Grajewo - Stal Gosso Głowno 0:3

MKS Mława - Znicz Pruszków

MZKS Kozienice - Okęcie Warszawa 0:0

Pelikan Łowicz - Gwardia Warszawa 1:1

Tabela:

1. Jagiellonia Białystok  21  46  41-13 
2. Gwardia Warszawa       22  44  35-16
3. MZKS Kozienice         20  40  38-17  
4. Warmia Grajewo         22  38  43-24
6. Stal Gosso Głowno      22  36  22-18 
5. Okęcie Warszawa        22  34  28-18 
7. Unia Skierniewice      22  34  31-26
8. Pelikan Łowicz         22  31  32-26
9. Mazowsze Grójec        21  30  24-24 
10. Znicz Pruszków        19  27  30-32 
12. MKS Mława             20  25  18-23 
11. Legionovia Legionowo  21  24  25-29 
14. Olimpia Elbląg        21  24  20-39 
13. Wigry Suwałki         22  22  24-34 
15. Polonia II Warszawa   21  18  27-40 
16. Hutnik Warszawa       22   1  14-74

Grupa II wielkopolska

21 kolejka

17.04.2003 (czwartek)

Amica II Wronki - Flota Świnoujście 1:0

Sparta Brodnica - Obra Kościan 4:1

19.04.2003 (sobota)

Chemik Zawisza - Błękitni Stargard 2:1

KP Police - Gryf Wejherowo 0:2

Unia Tczew - Gwardia Koszalin 3:0

Tur Turek - Polonia Bydgoszcz 2:2

Kotwica Kołobrzeg- Warta Poznań 1:0

TKP Toruń - Unia Janikowo 2:1

Tabela

1. Błękitni Stargard Szcz    21  48  40-13  
2. Tur Turek                 21  40  30-18  
3. Chemik-Zawisza Bydgoszcz  21  39  38-28 
4. Flota Świnoujście         21  37  35-26  
5. Unia Tczew                21  33  35-30 
6. Unia Janikowo             21  32  34-25  
7. Polonia Crulex Bydgoszcz  21  32  34-26  
8. Obra Agro Kościan         21  31  32-23 
9. Warta Poznań              21  30  31-34  
10. Gwardia Koszalin         21  30  28-32  
11. Amica II Wronki          21  27  22-25  
12. Sparta Digger Brodnica   21  26  26-31  
13. Kotwica Kołobrzeg        21  22  18-26  
14. Gryf Wejherowo           21  19  23-49  
15. TKP Toruń                21  16  27-45  
16. KP Police                21  13  19-42

Grupa III śląska

19.04.2003

Carbo Gliwice - Rozwój Katowice 3:3

Odra Opole - Lech Zryw Zielona Góra 0:0

Miedź Legnica - Grunwald Ruda Śląska 4:1

KS Myszków - Nysa Zgorzelec 0:0

Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 0:2

Pogoń Świebodzin - Skalnik Gracze 5:1

Włókniarz Kietrz - Piast Gliwice 6:0

Górnik MK Katowice - Promień Żary 3:1

Tabela

1. Piast Gliwice        21  45  35-19 
2. Lech Zryw Zielona G. 21  44  39-18
3. Zagłębie Sosnowiec   21  43  34-11
4. Odra Opole           21  41  31-15
5. Włókniarz Kietrz     21  40  43-12
6. Miedź Legnica        21  33  29-22
7. Rozwój Katowice      21  27  23-23
8. Grunwald Ruda Śląska 21  26  26-25 
9.  Carbo Gliwice       21  25  26-40 
10. Gornik MK Katowice  21  24  17-21
11.  Polonia Bytom      21  22  20-29
12.  Promień Żary       21  22  27-38
13.  Pogoń Świebodzin   21  20  24-31
14.  KS Myszków         21  17  15-36  
15.  Nysa Zgorzelec     21  12  17-44  
16.  Skalnik Gracze     21  12  17-45 

grupa IV małopolska

22 kolejka

Polonia Przemyśl - Hutnik Kraków 0:1

Stal Rzeszów - Nida Pińczów 2:2

Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 2:1

Unia Tarnów - Cracovia 0:2

Proszowianka - Kolporter Korona Kielce 1:1

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Staszów 0:1

Górnik Wieliczka - Niedźwiedź 3:0

Łada Biłgoraj - Skawinka 1:0

Lewart Lubartów - pauzuje

Tabela

1. Cracovia                22  52  65:15 
2. Kolporter Korona Kielce 22  45  33:14 
3. Stal Rzeszów            22  42  33:18
4. Sandecja Nowy Sącz      21  33  20:20 
5. Polonia Przemyśl        22  32  28:32 
6. Siarka Tarnobrzeg       21  31  26:29
7. Hutnik Kraków           21  30  26:23 
8. Unia Tarnów             22  29  24:27 
9. Łada Biłgoraj           21  29  22:26 
10. Górnik Wieliczka       21  26  28:24 
11. Skawinka               22  26  27:33 
12. Pogoń Staszów          21  25  18:34 
13. Lewart Lubartów        21  24  23:26 
14. Nida Pińczów           21  24  26:32
15. Proszowianka           22  24  21:35 
16. Motor Lublin           21  23  15:28 
17. Niedźwiedź             21  13  14:38

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama