2. liga: Zwycięstwo Zagłębia, remis w Gdańsku

Zagłębie Sosnowiec wygrało u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Lechia Gdańsk zremisowała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:1 w inauguracyjnej kolejce 2. ligi piłkarskiej w sezonie 2005/2006.

W piątek rozegrano pierwszej spotkanie tej serii, w którym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski bezbramkowo zremisowało u siebie z Heko Czermno.

W Sosnowcu miejscowe Zagłębie przegrywało do przerwy z Podbeskidziem (gol Gierczaka w 45. minucie), ale w drugiej połowie zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć dzięki dwóm trafieniom Pitrego (w 46 i 83. minucie).

Zespół z Sosnowca został pierwszym liderem, gdyż w Gdańsku powracająca do 2. ligi Lechia zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1. Prowadzenie dla gości uzyskał już w 6. minucie Chańko, a wyrównał siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Brede, skutecznie egzekwując rzut karny.

Zobacz WYNIKI oraz OPISY meczów pierwszej kolejki

Dowiedz się więcej na temat: Bielsko Biała | Białystok | Zagłębie | remis | liga