2. liga: Zagłębie wiceliderem

W jedynym piątkowym spotkaniu 30. kolejki drugiej ligi Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Dzięki tej wygranej "miedziowa jedenastka" została wiceliderem tabeli "zaplecza ekstraklasy".

Piłkarze Podbeskidzia do 75. minuty utrzymywali korzystny rezultat - bezbramkowy remis. Na kwadrans przed końcem trafił jednak Tomasz Salamoński, a wynik spotkania ustalił Jernej Javornik w 87. minucie.

Piątkowy mecz w Lubinie był jednostajnym widowiskiem. Goście przez 90 minut tylko raz zagrozili bramce Zagłębia.

Gospodarze długo nie mogli udokumentować swojej przewagi. W końcu po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Sławomira Wacha stojący tyłem do bramki Salamoński uderzeniem piętą pokonał golkipera Podbeskidzia. Na 2:0 podwyższył precyzyjnym strzałem w "okienko" Javornik, który wykorzystał dogranie Grzegorza Nicińskiego.

W sobotę 30. kolejka zostanie dokończona. Szlagierowo zapowiada się spotkanie na Kałuży, gdzie Cracovia będzie podejmować liderującą Pogoń Szczecin.

Zobacz tabelę piłkarskiej drugiej ligi

Dowiedz się więcej na temat: Bielsko Biała | Podbeskidzie Bielsko-Biała | liga | Zagłębie