2. liga: Ruch górą w Gdańsku!

Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1:2 w środowym spotkaniu 5. kolejki piłkarskiej drugiej ligi.

Podopieczni Marcina Kaczmarka, którzy już od 12. minuty grali w osłabieniu (czerwona kartka Pęczaka), objęli prowadzenie w 33. minucie, kiedy to skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sławomir Wojciechowski. Sześć minut po przerwie wyrównał jednak niezastąpiony Mariusz Śrutwa, a zwycięskiego gola dla "Niebieskich" strzelił osiem minut przed końcowym gwizdkiem Rafał Wawrzyńczok.

Beniaminek "zaplecza ekstraklasy" doznał w ten sposób pierwszej porażki w obecnych rozgrywkach.

Pierwsze zwycięstwo w lidze odnieśli za to piłkarze Szczakowianki. W Jaworznie gospodarze pokonali, w zaległym spotkaniu z drugiej kolejki, Polonię Bytom 2:1. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w 79. minucie czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Sosna.

Nie zwalnia tempa Jagiellonia Białystok. Popularna "Jaga" pokonała przed własną publicznością Radomiaka Radom 3:2 i umocniła się na fotelu lidera tabeli.