2. liga: Pogoń liderem, Cracovia gromi

Cracovia rozgromiła na własnym stadionie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:0 w meczu 10. kolejki drugiej ligi piłkarskiej.

W innych ciekawych spotkaniach: Garbarnia wygrała na wyjeździe z Ceramiką 3:1, a dotychczasowy lider, Jagiellonia przegrała u siebie z Pogonią 1:2. "Portowcy" zostali w ten sposób nowym liderem.

Kibice Cracovii oglądali przy ulicy Kałuży festiwal goli. Rozpoczął go w 14. minucie Bania, a później kontynuowali: Giza, Makuch i ponownie Bania. Udany występ "Pasów" golem zamknął znów Makuch, a goście byli tylko tłem dla krakowian.

W meczu na szczycie Jagiellonia przegrała w Białymstoku z Pogonią Szczecin 1:2. Goście wygrali pewnie. W 34. minucie wynik otworzył Artur Bugaj, zaś tuż przed przerwą rzut karny zamienił na bramkę Sergio Batata. W drugiej połowie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Kośmicki i spotkanie było w zasadzie rozstrzygnięte. Gospodarze mimo osłabienia ambitnie walczyli jednak do końca, czego efektem było honorowe trafienie Tyczkowskiego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Dla Jagiellonii była to druga porażka z rzędu.

Szczakowianka pewnie wygrała w Opocznie z Ceramiką 3:1. Goście po 20 minutach prowadzili już 2:0 (trafienia Wiśniewskiego i Iwańskiego z karnego). Wprawdzie przed przerwą gola kontaktowego uzyskał Bała, ale miejscowych siedem minut przed końcem meczu dobił Kompała.

Ważne wyjazdowe zwycięstwo zanotował GKS Bełchatów, który w Stargardzie Szzcecińskim pokonał miejscowych Błękitnych 2:0. Gole dla podopiecznych Mariusza Kurasa zdobyli Pawlusiński i Kolendowicz.