2. liga piłkarska: Zwycięstwo Świtu

Piłkarze lidera drugiej ligi - Lukullusa Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - zrehabilitowali się za porażkę na inaugurację wiosennej rundy rozgrywek i pokonali we Wrocławiu Polar 1:0.

Dla podopiecznych trenera Libora Pali gola na wagę cennych trzech punktów zdobył minutę przed końcem gry Maciej Krzętowski.

Świt ma w dorobku 42 punkty i o pięć wyprzedza Górnika Polkowice, który w niedzielę podejmować będzie Stomil Olsztyn.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 20. kolejki Górnik Łęczna pokonał przed własną publicznością Arkę Gdynia 1:0. Podobnie jak we Wrocławiu rozstrzygnięcie padło w końcowych fragmentach gry - do bramki rywali trafił pozyskany w przerwie zimowej Tomasz Copik. Goście po czerwonej kartce Marcina Pudysiaka przez ponad pół godziny grali w liczebnym osłabieniu.

Dzięki tej wygranej Górnik wyprzedził w tabeli Arkę i awansował na czwartą pozycję.

Udanie w roli trenera Piotrcovii-Ptak Piotrków Tryb. zadebiutował Krzysztof Wolak, który we wtorek zastąpił zwolnionego Franciszka Smudę. Piortcovia pokonała na własnym boisku Śląsk Wrocław 2:1.

Drugiej porażki w rundzie wiosennej doznał zespół beniaminka z Bielska-Białej. MC Podbeskidzie uległo na wyjeździe Stasiakowi- Ceramice Opoczno 0:1.

Przed tygodniem ŁKS Łódź był sprawcą dużej niespodzianki, gdyż pokonał na wyjeździe lidera z Nowego Dworu. W sobotę jednak w derbach województwa łódzkiego uległ przed własną publicznością GKS Bełchatów 0:1.

W niedzielę odbędą się trzy mecze kończące 20. serię spotkań drugiej ligi - Hetman Zamość zmierzy się z Aluminium Konin, Górnik Polkowice podejmować będzie Stomil Olsztyn, a Ruch Radzionków zagra z RKS Radomsko.

Wyniki 19. kolejki

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Śląsk Wrocław 2:1 (2:0)

Bramki: dla Piotrcovii - Janusz Dziedzic (24), Segio Batata (40); dla Śląska - Krzysztof Ulatowski (79).

Żółte kartki: Michał Łabędzki, Sławomir Majak (Piotrcovia), Robert Szczot i Dariusz Sztylka (Śląsk). Widzów 1500.

Tłoki Gorzyce - Stal Stalowa Wola 0:0

Żółte kartki: Marek Kusiak (Tłoki), Krystian Lebioda, Tomasz Szarowski i Jaromir Wieprzęć (Stal). Czerwona kartka: Marek Kusiak (Tłoki) - 90 minuta za symulowanie faulu. Widzów ok. 1 300.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Tomasz Copik (90).

Żółte kartki: Grzegorz Bronowicki, Grzegorz Skwara, Wojciech Jarzynka (Łęczna), Marcin Pudysiak (Arka). Czerwona kartka: Marcin Pudysiak - 54 minuta za drugą żółtą. Widzów 300. (PAP)

Stasiak Ceramika Opoczno - MC Podbeskidzie Bielsko Biała 1:0 (0:0)

Bramka: Arkadiusz Miklosik (83).

Żółta kartka: Artur Toborek (Stasiak Ceramika). Widzów 500.

Polar Wrocław - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0).

Bramka: Maciej Krzętowski (89). Żółte kartki: Rafał Ozimina (Polar), Michał Karwan, Maciej Krzętowski, Maciej Zezula (Świt). Widzów 800.

ŁKS Łódź - GKS Bełchatów 0:1 (0:0).

Bramka: Piotr Szarpak (60). Żółte kartki: Bartosz Hinc, Marcin Chmiest (GKS). Widzów 5 000.

Ruch Radzionków - RKS Radomsko 1:0 (0:0).

Bramka: Łukasz Wesecki (89). Żółte kartki: Hubert Jaromin, Krzysztof Markowski (Ruch), Zdzisław Leszczyński (RKS). Widzów 3000.

W 86. minucie rzutu karnego dla Ruchu nie wykorzystał Rafał Witkowski, trafiając w słupek.

Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn 4:0 (2:0).

Bramki: Tomasz Moskal dwie (23, 58), Arkadiusz Żyluk (44), Sebastian Gorząd (90). Żółte kartki: Robert Malawski, Marcin Jeziorny (Górnik), Maciej Kalkowski i Marcin Kaczmarek (Stomil).