2. liga: Cracovia zmiażdżyła Aluminium

Po remisie z GKS-em Bełchatów i porażce w Szczecinie, Cracovia zapisała na koncie komplet punktów w 14. kolejce 2. ligi piłkarskiej. Niespodziewanej porażki doznała Pogoń Szczecin, jednak utrzymała pozycję lidera. Punkt mniej mają Cracovia i Zagłębie Lubin.

Podopieczni Wojciecha Stawowego rozgromili na własnym stadionie Aluminium Konin 6:1, odnosząc szóste zwycięstwo w ostatnich ośmiu rozegranych spotkaniach.

Zespół z ulicy Kałuży już po 16 minutach i trafieniach Bani, Nowaka oraz Dudzińskiego prowadził 3:0 i reszta spotkania była po prostu formalnością.

Wprawdzie tuż po przerwie Majewski zmniejszył rozmiary prowadzenie gospodarzy, ale nie zdołało to zmienić losów meczu. Co więcej, nie zdołało nawet uchronić drużynę z Konina przed pogromem. Kolejne bramki dla Cracovii zdobyli bowiem: ponownie Bania (z karnego), Szwajdych i raz jeszcze Nowak. Fani "Pasów" mają więc powody do radości.

Niespodziewanej porażki 1:3 w Ostrowcu Świętokrzyskim doznała liderująca Pogoń Szczecin. Już w 13. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Tasić. Po półgodzinie gry do wyrównania doprowadził Moskalewicz i taki wynik utrzymał się do przerwy. Druga połowa należała już jednak do gospodarzy. Bramki Sobczaka i Czpaka przesądziły o wygranej KSZO.

Cieszyć mogą się także fani Piasta. Gliwiczanie wygrali u siebie z ŁKS-em 4:0, potwierdzając wysoką formę. Dwa trafienia uzyskał w tym meczu 38-letni Janusz Bodzioch, a pozostałe gole padły po strzałach Gontarewicza i Kardasa (gol samobójczy).

Nie zwalnia tempa Garbarnia Szczakowianka. Zespół z Jaworzna pokonał w Białymstoku miejscową Jagiellonię 2:0. Obie bramki dla podopiecznych Albina Mikulskiego strzelił Hubert Jaromin. Było to już ósme w tym sezonie zwycięstwo Szczakowianki.

Zobacz wyniki oraz opisy spotkań 14. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: Szczecin | Pogoń Szczecin | bramki | liga | Cracovia | Aluminium