1/8 Pucharu Włoch: Juventus wyeliminowany przez Brescię!

Piłkarze beniaminka włoskiej Serie A Brescii sprawili w rewanżowym spotkaniu 1/8 Pucharu Włoch nie lada niespodziankę, eliminując wicemistrza Italii, słynny Juventus Turyn.

Drużyna, w której występuje Marek Koźmiński, a także pozyskany niedawno Roberto Baggio wygrała na Stadio delle Alpi w Turynie z Juve 2:1, co wobec bezbramkowego wyniku pierwszego meczu dało im awans. Polak grał w II linii i zaliczył pełne 90 minut gry.

Do następnej rundy awansowali rywale polskich drużym w Pucharze UEFA. Udinese wyeliminowało Piacenzę, a Inter Lecce. Mediolańczycy po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu stanęli w Lecce przed ciężkim zadaniem. Po 10. minutach przegrywali 0:1, a na początku II połowy gospodarze zmarnowali świetną okazję do zdobycia drugiej bramki.

Kluczowe, podobnie jak w meczu z Ruchem, okazało się wprowadzenie Alvaro Recoby. Po jego rzucie wolnym w 66. minucie błąd obrony wykorzystał Ivan Cordoba, a chwilę później bramkę zdobył Robbie Keane. W 75. minucie wynik ustalił sam Urugwajczyk, oczywiście precyzyjnym strzałem z dystansu.

Pierwszy mecz 1:1, awans Lazio

Parma 5 - Micoud 18, Amoroso 41, Milosevic 48-karny, Amoroso 53-karny, Di Vaio 89

Venezia 1 - De Franceschi 55

Pierwszy mecz 1:1, awans Parma.

Pary ćwierćfinałowe (29 listopada - 13 grudnia): Lazio - Udinese, Parma - Inter, Milan - Atalanta, Fiorentina - Brescia.

Dowiedz się więcej na temat: Włochy | milan | parma | AC Fiorentina | inter | Udinese | karny | mecz | Juventus | awans