Trener Panathinaikosu chwali Wisłę

W poniedziałek rano piłkarze Panathinaikosu wylecą z Aten do Krakowa, aby rozegrać mecz z Wisłą Kraków w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Zaprzyjaźniony z INTERIA.PL dziennikarz największego sportowego dziennika w Grecji "Sportime" zebrał specjalnie dla nas kilka wypowiedzi trenera oraz zawodników.

Reklama

***************************

- Piłkarze Wisły są bardzo ruchliwym zespołem i grają bardzo dobrze w środku pola oraz w ataku, ale mają wiele problemów w linii obrony. Zauważyłem, że bazują na grze zespołowej, są szybcy i celnie podają piłkę. Panathinaikos na pewno musi zagrac wysoko pressingiem, dokładnie tak samo jak graliśmy w przedsezonowych meczach. Musimy być również bardzo skoncentrowani na wykorzystywaniu słabszych stron zespołu Wisły - powiedział trener Panathinaikosu Alberto Malesani.

- Myślę, że jesteśmy gotowi do pierwszego meczu i jedziemy do Polski po zwycięstwo. Wiemy, że to nie będzie łatwy mecz dla nas, bo Wisła jest naprawdę dobrym zespołem, ale my zawsze gramy o wygraną - powiedział Emmanuel Olisadebe.

- Mimo, że będzie to dopiero pierwszy nasz oficjalny mecz w tym sezonie, to jestem przekonani, że jesteśmy na 100 procent do niego przygotowani. Musimy jednak grać uważnie przez cały mecz, bo Wisła jest bardzo groźnym zespołem - stwierdził Nordin Wooter.

***************************

Mam jeszcze jedną bardzo dobrą wiadomość dla piłkarzy i kibiców Wisły. We wtorek na pewno nie zagra Goumas, który nabawił się urazu w meczu z Realem Saragossa.

Wyjściowa "11" Panathinaikosu najprawdopodobniej będzie wyglądała następująco: Galinovic - Vintra, Morris, Kotsios - Charalambides, Seric, Biscan, Conceicao - Wooter - Olisadebe, Gekas.

Dla INTERIA.PL - z Aten - Antonis Economidis

Dowiedz się więcej na temat: mecz | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje