Real wygrał skromnie, choć kończył w dziesiątkę

Real Madryt rozpoczął rozgrywki Ligi Mistrzów sezonu 2011/12 od skromnego zwycięstwa. "Królewscy" wygrali na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb 1-0.

Trener gości Jose Mourinho wystawił w środowym meczu najmocniejszą jedenastkę na jaką było go stać. Wystarczyło to do zwycięstwa, a jedynego gola strzelił Angel di Maria w 53. minucie. Real kończył mecz w dziesiątkę. 20 minut później czerwoną kartkę zobaczył bowiem Marcelo. Brazylijczyk ma problem ze swoim zachowaniem na początku tego sezonu, bo wszyscy chyba pamiętamy jego brutalny faul na Francesku Fabregasie i wyrzucenie z boiska w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii z FC Barcelona.

W drugim spotkaniu grupy D Ajax Amsterdam bezbramkowo zremisował Olympique'em Lyon.

W drugiej kolejce 27 września Francuzi podejmą Dinamo, a Real na Santiago Bernabeu zmierzy się z Holendrami.

Grupa D Ligi Mistrzów:

Dinamo Zagrzeb - Real Madryt 0-1 (0-1)

Ajax Amsterdam - Olympique Lyon 0-0

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy D Ligi Mistrzów

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Real Madryt | Liga Mistrzów | Ajax Amsterdam | Olympique Lyon