Mourinho i Chelsea ukarani

Jose Mourinho nie będzie mógł prowadzić Chelsea Londyn w meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium. To kara, jaką na portugalskiego szkoleniowca nałożyła UEFA, za jego wypowiedzi dotyczące zachowania sędziego Andersa Friska.

Mourinho będzie musiał także zapłacić 13 000 euro, a "The Blues" 50 000 euro. Taką decyzję podjął w czwartek Komitet Dyscyplinarny Europejskiej Unii Piłkarskiej.

W piątek Chelsea dostanie werdykt na piśmie i wtedy będzie miała trzy dni na złożenie apelacji.

Mourinho został ukarany za to, że po pierwszym meczu 1/8 finału LM z FC Barcelona na Camp Nou oskarżył sędziego Friska, iż rozmawiał w przerwie z Frankiem Rijkaardem, trenerem Katalończyków, co miało doprowadzić do usunięcia z boiska w drugiej połowie tego spotkania Didiera Drogby. Chelsea, choć prowadziła do przerwy 1:0, przegrała ten mecz 1:2.

W wyniku oskarżeń Portugalczyka szwedzki arbiter otrzymał wiele gróźb od kibiców "The Blues" i bojąc się o zdrowie swoje i swojej rodziny zdecydował się zakończyć karierę.

UEFA uznała, że nie ma żadnych dowodów na to, że Mourinho miał rację w swoich wypowiedziach dotyczących spotkania Friska z Rijkaardem.

Asystentowi trenera Steve'owi Clarkowi i szefowi ochrony drużyny Chelsea Lesowi Milesowi, którzy świadczyli na rzecz trenera Mourinho, UEFA udzieliła nagany.