El. do LM: Pechowa porażka zespołu Polaka

Crvena Zvezda Belgrad z Grzegorzem Bronowickim w składzie pechowo przegrała z Glasgow Rangers 0:1 w meczu 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. W innym ciekawym spotkaniu Lazio zaledwie zremisowało w Rzymie z Dinamo Bukareszt 1:1.

Polak rozegrał pełne 90 minut i zaprezentował się z dobrej strony.

W ciekawie zapowiadającym się meczu w Rzymie pierwszą bramkę zdobyło Dinamo za sprawą Ionela Daniela Danciulescu. W 38. minucie rzutu karnego dla Lazio nie wykorzystał Tommaso Rocchi. Dopiero w 53. minucie wyrównał Massimo Mutarelli.

Niestety spotkanie nie toczyło się w dobrej atmosferze. Jeszcze przed jego rozpoczęciem doszło do bójek na ulicach Rzymu, a w końcówce spotkania piłkarzom puściły nerwy i sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki (dwie dla gospodarzy i jedną dla gości).

Pewne zwycięstwo odniosła Valencia i jako jedyna po wtorkowych meczach może być pewna awansu.

3. runda eliminacyjna Ligi Mistrzów (pierwsze mecze):

wtorek

Lazio Rzym - Dinamo Bukareszt 1:1 (0:1)

Bramki: Mutarelli (53.) - Ionel Daniel Danciulescu (22.).

Glasgow Rangers - Crvena Zvezda Belgrad 1:0 (0:0)

Bramka - Novo (90.).

Benfica Lizbona - FC Kopenhaga 2:1 (1:1)

Bramki: Costa (25., 86.), - Hutchinson (35.).

Valencia CF - IF Elfsborg Boras 3:0 (1:0)

Bramka - Vicente (7.), Silva (58.), Morientes (70.).

środa

Toulouse FC - Liverpool FC (16.30)

Spartak Moskwa - Celtic Glasgow (18.00)

Tampere United - Rosenborg Trondheim (18.00)

BATE Borisów - Steaua Bukareszt (19.00)

Fenerbahce Stambuł - RSC Anderlecht Bruksela (20.00)

FK Sarajevo - Dynamo Kijów (20.00)

FC Zurich - Besiktas Stambuł (20.15)

Werder Brema - Dinamo Zagrzeb (20.30)

Red Bull Salzburg - Szachtior Donieck (20.30)

Ajax Amsterdam - Slavia Praga (20.30)

Sparta Praga - Arsenal Londyn (20.45)

Sevilla FC - AEK Ateny (20.45)

Dowiedz się więcej na temat: Lazio Rzym | Glasgow Rangers | Belgrad | Glasgow | bukareszt | porażka