Dudek z "The Reds" w fazie grupowej LM

Piłkarze Liverpoolu na ciężką próbę wystawili nerwy swoich kibiców. W meczu rewanżowym 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów "The Reds" zremisowali w Kijowie z Maccabi Hajfa 1:1 (0:0). Na Anfield Road górą byli podopieczni Rafaela Beniteza (2:1) i to oni zagrają w fazie grupowej LM.

W 54. minucie prowadzenie dla Liverpoolu zdobył Peter Crouch. Niespełna dziesięć minut później do remisu doprowadził Colautti. Jerzy Dudek cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Mecz Maccabi z Liverpoolem nie mógł odbyć się w Hajfie. UEFA ze względów bezpieczeństwa nakazała rozegrać ten mecz na neutralnym terenie. Wybrany został Kijów.

AC Milan pojechał do Belgradu na mecz z tamtejszą Crveną Zvezdą ze skromną, jednobramkową zaliczką. Gracze Carlo Ancelottiego nie pozostawili jednak złudzeń rywalom wygrywając 2:1 (1:0). W 29. minucie niezawodny Filippo Inzaghi pokonał bramkarza Crvenej Zvezdy. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Clarence Seedorf podwyższył wynik na 2:0. Gospodarzom na osłodę pozostał honorowy gol, którego autorem był Dokić.

W fazie grupowej zagra także Hamburger SV. Niemiecki zespół wyeliminował hiszpańską Osasunę. W pierwszym meczu w Niemczech padł bezbramkowy remis. Rewanżowe spotkanie również zakończyło się remisem, tyle że 1:1. Dzięki bramce strzelonej na wyjeździe to HSV awansował do elitarnych rozgrywek. Cennego gola strzelił dla HSV Nigel de Jong w 74. minucie.

Odpadła Austria Wiedeń Sebastiana Mili i Arkadiusza Radomskiego. Austriacki zespół przegrał na wyjeździe z Benfiką Lizbona 0:3 (0:2), a obaj Polacy zostali ukarani żółtymi kartkami.

W środę piłkarze Legii Warszawa zagrają u siebie z Szachtarem Donieck. Pierwszy pojedynek wygrał zespół z Ukrainy 1:0.

Wyniki rewanżowych meczów 3. rundy kwalifikacyjnej LM (+) oznacza awans:

Maccabi Hajfa - (+) Liverpool FC 1:1 (0:0); pierwszy mecz 2:1

Bramki: dla Maccabi - Roberto Colautti (63); dla Liverpoolu - Peter Crouch (54).

Osasuna Pampeluna - (+) Hamburger SV 1:1 (1:0); 0:0

Bramki: dla Osauny - Carlos Cuellar (6); dla Hamburgera - Nigel de Jong (74).

Crvena Zvezda Belgrad - (+) AC Milan 1:2 (0:1); 0:1

Bramki: dla Crvenej Zvezdy - Dusan Dokic (80); dla Milanu - Filippo Inzaghi (29), Clarence Seedorf (79)

(+) Benfica Lizbona - Austria Wiedeń 3:0 (2:0); 1:1

Bramki: Rui Costa (21), Nuno Gomes (45+2), Petit (57)

(+) Valencia CF - Red Bull Salzburg 3:0 (2:0); 0:1

Bramki: Fernando Morientes (13), David Villa (32), David Silva (90+3).

środa, 23.08.2006:

Spartak Moskwa - Slovan Liberec - 17.00 (0:0)

FK Mlada Boleslav - Galatasaray Stambuł - 19.30 (2:5)

Steaua Bukareszt - Standard Liege - 19.30 (2:2)

Rabotniki Skopje - OSC Lille - 20.00 (0:3)

Fenerbahce Stambuł - Dynamo Kijów - 20.00 (1:3)

MFK Rużomberok - CSKA Moskwa - 20.15 (0:3)

Legia Warszawa - Szachtar Donieck - 20.30 (0:1)

Ajax Amsterdam - FC Kopenhaga - 20.30 (2:1)

AEK Ateny - Heart of Midlothian - 20.45 (2:1)

Chievo Werona - Lewski Sofia - 21.00 (0:2)

Arsenal Londyn - Dinamo Zagrzeb - 21.05 (3:0).

Zobacz galerię zdjęć z wtorkowych spotkań 3. rundy el. LM

Dowiedz się więcej na temat: Anfield Road | Peter | faza grupowa | bramki | mecz | Jerzy Dudek