Chelsea będzie ukarana przez UEFA

Chelsea Londyn zostanie ukarana przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA), gdyż sześciu piłkarzy tego klubu zobaczyło żółte kartki we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów, który odbył się na Camp Nou w Barcelonie.

Według przepisów każdy klub, którego zawodnicy dostaną pięć albo więcej kartek w rozgrywkach pucharowych, jest karany, a jej wysokość zależy od raportu przedstawionego przez sędziego prowadzącego to spotkanie, w tym wypadku Stefana Fariny. Opinia Wolfganga Thierrichetra, delegata UEFA, także zostanie wzięta pod uwagę.

Reklama

FC Barcelona również może mieć kłopoty, ponieważ jej kibice po meczu rzucali butelkami w cieszących się z remisu 2:2 piłkarzy gości. - Leciały jakieś przedmioty, ale żaden z nich mnie nie trafił - powiedział Frank Lampard, pomocnik Chelsea.

UEFA może także zająć się zachowaniem obu trenerów - Jose Mourinho i Franka Rijkaarda, ale wszystko będzie zależało od raportu Fariny.

W przypadku Portugalczyka chodzi o jego zachowanie po wyrównującym golu zdobytym przez Didiera Drogbę, z kolei Holender już po końcowym gwizdku wyszedł na środek boiska z pretensjami do arbitra.

Dowiedz się więcej na temat: Camp Nou | UEFA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama