Ajax i pogromcy Polaków za burtą!

Ajax przegrał po dogrywce w Amsterdamie z Dinamem Zagrzeb 2:3 i pożegnał się z Pucharem UEFA! Do fazy grupowej pewnie awansował za to między innymi Bayern Monachium i Tottenham Hotspur.

Za burtą rozgrywek są też pogromcy PGE GKS Bełchatów, piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk. Ukraińcy zremisowali z Aberdeen 1:1, a że w pierwszym spotkaniu w Szkocji padł bezbramkowy remis, awans wywalczyli rywale.

Reklama

W fazie grupowej zagra też Austria Wiedeń Jacka Bąka. Polak wpisał się nawet w wyjazdowym meczu z Valerengą (2:2) na listę strzelców, ale było to...trafienie samobójcze.

Blamaż ekipy Radosława Matusiaka. Holenderskie Heerenveen zostało rozbite na wyjeździe przez Helsingborg aż 1:5. Przy tak fatalnej postawie w meczu rewanżowym na nic zdała się zaliczka Holendrów (wygrana 5:3) z pierwszego spotkania.

Wyniki rewanżowych meczów 1. rundy Pucharu UEFA

Rapid Bukareszt - 1. FC Nuernberg 2:2 (1:1)

Bramki: Cesina (15.), Lazar (90.) - Kluge (22.), Misimović (55.)

Pierwszy mecz: 0:0, awans: 1. FC Nuernberg

Anorthosis Famagusta - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)

Bramki: de Matos Pe (54.) - Keane (78.)

Pierwszy mecz: 1:6, awans Tottenham Hotspur

Lokomotiw Moskwa - FC Midtjylland 2:0 (2:0)

Bramki: Bilyaletdinov (10.), Maminov (15.)

Pierwszy mecz: 3:1, awans: Lokomotiw Moskwa

Erciyesspor - Atletico Madryt 0:5 (0:3)

Bramki: Aguero dwie (5., 44.), Jurado (14.), Rodrigo (53.), Forlan (78.)

Pierwszy mecz: 0:4, awans: Atletico Madryt

Helsingborg IF - SC Heerenveen 5:1 (3:0)

Bramki: Larsson (20.), Dahl (37.), Omotoyossi dwie (45., 81.), Makondele (50.) - Sibon (89.)

Pierwszy mecz: 3:5, awans: Helsingborg IF

Hamburger SV - Litex Łowecz 3:1 (1:1)

Bramki: Guerrero dwie (40., 52,), van der Vaart (72.) - Popov (38.)

Pierwszy mecz: 1:0, awans: Hamburger SV

FC Zurich - Empoli 3:0

Bramki: Kollar (37.), Abdi (78.), Alphonse (82.)

Pierwszy mecz 1:2, awans: FC Zurich

Aalborg BK - Sampdoria Genua 0:0

Pierwszy mecz: 2:2, awans: Aalborg BK

Valerenga Oslo - Austria Wiedeń 2:2 (0:1)

Bramki: Santos (51.), Bąk (87. - samobójcza) - Kuljić (52.), Acimović (90.)

Pierwszy mecz: 0:2, awans: Austria Wiedeń

CSKA Sofia - FC Toulouse 1:1 (0:0)

Bramki: Aparecido (64.) - Cignac (90.)

Pierwszy mecz: 0:0, awans FC Toulouse

Dnipro Dniepropietrowsk - FC Aberdeen 1:1 (0:1)

Bramki: Worobiej (75.) - Mackie (27.)

Pierwszy mecz: 0:0, awans: Aberdeen

IF Elfsborg - Dinamo Bukareszt 0:1 (0:1)

Bramka: Danciulescu (31.)

Pierwszy mecz: 2:1, awans: Elfsborg

BK Haecken - Spartak Moskwa 1:3 (0:1)

Bramki: Henriksson (85.) - Titov (7.), Bazhenov (80.), Dzuba (90.)

Pierwszy mecz: 0:5, awans: Spartak

FC Basel - FK Sarajewo 6:0 (4:0)

Bramki: Carlitos dwie (9., 11.), Streller dwie (19., 29.), Huggel (75.), Caicedo (90.)

Pierwszy mecz: 2:1, awans: FC Basel

BATE Borysow - FC Villarreal 0:2 (0:1)

Bramki: Cani (24.), Angel (77.)

Pierwszy mecz: 4:1, awans Villarreal

Standard Liege - Zenit St. Petersburg 1:1 (1:0)

Bramki: Onyewu (36.) - Pogrebnjak (80.)

Pierwszy mecz: 0:3, awans: Zenit St. Petersburg

Panionios Ateny - FC Sochaux 0:1 (0:0)

Bramka: Kumortzi (53. - samobójcza)

Pierwszy mecz: 2:0, awans Panionios

Red Bull Salzburg - AEK Ateny 1:0 (1:0)

Bramka: Lokvenc (19.)

Pierwszy mecz: 0:3, awans AEK Ateny

Odense BK - Sparta Praga 0:0, karne 3:4

Pierwszy mecz: 0:0, awans: Sparta Praga

Ajax Amsterdam - Dinamo Zagrzeb 2:3 po dogrywce (0:1)

Pierwszy mecz: 1:0, awans Dinamo Zagrzeb

Galatasaray Stambuł - FC Sion 5:1 (3:0)

Pierwszy mecz: 2:3, awans: Galatasaray Stambuł

FC Brugge - Brann Bergen 1:2 (0:2)

Pierwszy mecz: 1:0, awans Brann Bergen

Belenenses Lizbona - Bayern Monachium 0:2 (0:0)

Pierwszy mecz: 0:1, awans Bayern Monachium

AIK Sztokholm - Hapoel Tel Awiw 0:1 (0:0)

Pierwszy mecz: 0:0, awans Hapoel Tel Awiw

FC Kopenhaga - RC Lens 2:1 po dogr. (1:1; 0:1)

Pierwszy mecz: 1:1, awans FC Kopenhaga

Metalist Charków - Everton 2:3 (1:0)

Pierwszy mecz: 1:1, awans Everton

Stade Rennes - Lokomotiw Sofia 1:2 (1:2)

Pierwszy mecz: 3:1, awans Stade Rennes

Rapid Wiedeń - Anderlecht Bruksela 0:1 (0:1)

Pierwszy mecz: 1:1, awans Anderlecht

Bolton Wanderers - Rabotniki Skopje 1:0 (0:0)

Pierwszy mecz: 1:1, awans Bolton

Blackburn Rovers - AE Larissa 2:1 (1:1)

Pierwszy mecz: 0:2, awans Larissa

Real Saragossa - Aris Saloniki 2:1 (1:0)

Pierwszy mecz: 0:1, awans Aris

Girondins Bordeaux - Tampere United 1:1 (0:0)

Pierwszy mecz: 3:2, awans Bordeaux

AZ Alkmaar - FC Ferreira 0:0

Pierwszy mecz: 1:0, awans Alkmaar

Twente Enschede - Getafe CF 3:2 po dogr. (1:0, 1:0)

Pierwszy mecz: 0:1, awans Twente

US Palermo - Mlada Boleslav karne 2:4 (0:1, 0:0)

Pierwszy mecz: 1:0, awans Mlada

Fiorentina - FC Groeningen karne 4:3 (1:1, 0:0)

Pierwszy mecz: 1:1, awans Fiorentina

SC Braga - Hammarby IF 4:0 (0:0)

Pierwszy mecz: 1:2, awans Braga

Uniao Leiria - Bayer Leverkusen 3:2 (2:1)

Pierwszy mecz: 1:3, awans Bayer

W spotkaniu rozegranym we wtorek Panathinaikos Ateny pokonał przed własną widownią Artmedię Bratysława 3:0 i awansował do następnej rundy. W pierwszym meczu również zwyciężyli Grecy - 2:1.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje