Zgrupowanie bełchatowian przed meczem z Legią

Piłkarze PGE GKS Bełchatów ostatnie godziny przed sobotnim meczem z Legią Warszawa spędzą w Kleszczewie. Podopieczni Rafała Ulatowskiego na krótkie zgrupowanie wyjadą w piątek wieczorem po treningu.

"Początek piątkowych zajęć zaplanowano na godz. 16. Po ich zakończeniu zespół wyjedzie do Kleszczowa, skąd w sobotę pojedzie przed meczem prosto na stadion" - powiedział PAP kierownik drużyny PGE GKS Dariusz Marzec.

Reklama

Na początku sezonu mało kto się spodziewał, że sobotnia konfrontacja w Bełchatowie będzie najciekawszym pojedynkiem 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Po czterech seriach spotkań PGE GKS miał bowiem na koncie zaledwie jeden punkt i tracił już sześć oczek do Legii. W kolejnych dziesięciu meczach drużyna Ulatowskiego zdobyła jednak 26 pkt i awansowała na czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy, zmniejszając do jednego punktu stratę do sobotniego rywala.

Od 26 września bełchatowianie nie tylko wygrali siedem kolejnych spotkań, ale nie stracili też w nich żadnej bramki. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać i chcą kontynuować znakomita serię.

"To, że mamy za sobą siedem kolejnych zwycięstw nie ma wpływu na postawę zespołu. Nie ma dodatkowej presji. Na każdy mecz wychodzimy po to, żeby walczyć o zwycięstwo. Cieszymy się, że to nam ostatnio wychodzi. Mamy świadomość, że zwycięstwo w sobotnim meczu może nas umocnić w czołówce tabeli. Przed tym pojedynkiem nie trzeba jednak nikogo dodatkowo motywować. Legia to rywal, którego się nie lekceważy" - powiedział Marzec.

Nie wszyscy piłkarze PGE GKS będą jednak mogli zagrać przeciwko Legii. Oprócz leczącego kontuzję Jacka Popka nie zagra też Maciej Korzym, który został latem wypożyczony z Legii do PGE GKS. W umowie znalazł się zapis, że Korzym nie będzie mógł wystąpić w meczu z warszawskim zespołem.

Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Mariusza Ujka.

Sobotni mecz PGE GKS z Legią rozpocznie się o godz. 16.15. Spodziewając się rekordowej w tym sezonie frekwencji organizatorzy zdecydowali, że kasy będą otwarte w piątek od godz. 15 do 18, a w sobotę od godz. 12.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: PGE Polska Grupa Energetyczna SA | zgrupowanie | gks | Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama