Zaskakująca decyzja Stawowego

Wojciech Stawowy złożył w piątek rezygnację z funkcji trenera pierwszej drużyny Cracovii, podała oficjalna internetowa strona klubu.

Rezygnacja została przyjęta przez zarząd MKS Cracovia SSA.

Reklama

To bardzo niespodziewana decyzja Stawowego, który na początku stycznia przedłużył swoją umowę z "Pasami" na 10 lat, co było rekordem w polskim futbolu. Zaraz po podpisaniu nowego kontraktu szkoleniowiec powiedział jednak, że to nie oznacza, że musi go wypełnić, bo najważniejsze jest dobro zespołu. Z pewnością jednak nikt nie spodziewał się, że rozstanie nastąpi tak szybko.

Stawowy trenerem Cracovii został w połowie 2002 roku, gdy drużyna występowała w III lidze. Razem z nią wywalczył następnie awans do II i do I ligi. W swoim pierwszym sezonie w ekstraklasie "Pasy" zajęły piąte miejsce, szansę na grę w europejskich pucharach zaprzepaszczając w ostatnim meczu, w którym uległy we Wronkach Amice 2:3.

Po 17 kolejkach bieżących rozgrywek Cracovia plasuje się na siódmym miejscu w tabeli Orange Ekstraklasy.

Na razie nie wiadomo, kto będzie następcą Stawowego. Jedna z nieoficjalnych stron internetowych poświęconych "Pasom" typuje na to stanowisko Marka Motykę, który ostatnio odszedł z Górnika Zabrze.

- O dymisji trenera Stawowego dowiedziałem się od dziennikarzy, jest ona dla mnie zaskoczeniem - powiedział nam Marek Motyka, którego złapaliśmy telefonicznie. - Do tej pory nikt z Cracovii się ze mną nie kontaktował, ale jest mi miło, że wymienia się mnie jako kandydata na stanowisko szkoleniowca "Pasów". W tym momencie jestem bezrobotnym trenerem i pójdę pracować tam, gdzie mnie będą chcieli - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Wojciech Stawowy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje