"Zarząd PZPN do dymisji"

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna uważa, że zarząd PZPN powinien podać się do dymisji.

"Sprawa dotycząca korupcji jest nabrzmiała społecznie i wymaga radykalnych decyzji. Uważam, że podczas niedzielnego nadzwyczajnego zjazdu zarząd PZPN powinien zapowiedzieć zjazd wyborczy i podać się do dymisji. Ten czas już przyszedł. Tylko takim zdecydowanym ruchem możemy pokazać, że naprawdę chcemy odmienić sytuację w piłce" - powiedział Schetyna.

Reklama

"Sytuacja jest rozwojowa i związana ze śledztwami. Skala jest ogromna i dlatego trzeba powiedzieć: dość. Bo nie możemy rozpocząć tak naprawdę odmiany polskiej piłki, jeśli nie odmienimy jej władz. Jeśli będzie taka decyzja wypływająca z niedzielnego zjazdu, że zarząd podaje się do dymisji, będzie to bardzo poważny krok w stronę oczyszczenia polskiej piłki nożnej" - mówił minister.

Wicepremier uważa, że sprawę należy wyjaśnić do końca, bo nie ma żadnej alternatywy do takiego działania. Chciałby wierzyć nie tylko prezesowi PZPN, ale całemu zarządowi i ludziom, którzy się piłką zajmują.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Schetyna | wicepremier | minister | PZPN

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje