Zagłębie pokonało w Lubinie Polonię Bytom

Na rozpoczęcie 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Polonię Bytom 2:0. Dla drużyny nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Franciszka Smudy to drugie zwycięstwo w sezonie.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek, ale na zaangażowanie piłkarzy nie mogli narzekać. Niestety zarówno gospodarze jak i goście razili brakiem zimnej krwi w polu karnym. Z sytuacji ofensywnych warta odnotowania jest tylko jedna z 16. minuty.

Polonia mogła objąć prowadzenie po strzale Rafała Grzyba. Pomocnik bytomian przelobował bramkarza Zagłębia, ale Aleksandra Pataka wyręczył Łukasz Jasiński, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron długimi minutami z boiska wiało nudą. Na finiszu obudzili się jednak gospodarze i w zaledwie pięć minut zapewnili sobie trzy, bardzo cenne punkty. Sygnał do ataku w 76. minucie dał Łukasz Hanzel. 22-letni pomocnik "Miedziowych" uderzył z około 25 metrów, piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców Wojciecha Skaby i wpadła do siatki.

W 81. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem w roli głównej wystąpił Mouhamadou Traore, który mocnym strzałem zza pola karnego ustalił wynik spotkania.

ZAGŁĘBIE LUBIN - POLONIA BYTOM ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Zagłębie Lubin - Polonia Bytom 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Hanzel (76), 2:0 Mouhamadou Traore (81).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Przemysław Kocot. Polonia Bytom: Peter Hricko.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 7 000.

KGHM Zagłębie: Aleksander Ptak - Przemysław Kocot, Łukasz Jasiński, Michał Stasiak, Fernando Dinis - Mateusz Bartczak, Dawid Plizga (46. Ilijan Micanski), Piotr Świerczewski, Martins Ekwueme (70. David Caiado) - Łukasz Hanzel, Mouhamadou Traore (90. Dariusz Jackiewicz).

Polonia: Wojciech Skaba - Peter Hricko, Piotr Kulpaka, Lukas Killar, Tomasz Nowak - Jacek Trzeciak (65. Miroslav Barcik), Szymon Sawala, Rafał Grzyb, Marcin Radzewicz - Marek Bazik (79. Piotr Tomasik), Michał Zieliński (65. Grzegorz Podstawek).