Włoch zadebiutował w barwach Widzewa

Korzystając z przerwy na reprezentację, piłkarze Widzewa rozegrali mecz sparingowy. Na rywala wybrali sobie Arkę Nowa Sól.

Dlaczego postanowili jechać na mecz kontrolny aż do miejscowości, położonej około 250 km od Łodzi? Bo właśnie stamtąd pochodzi jeden z najlepszych piłkarzy w historii łódzkiego klubu, a obecnie trener bramkarzy - Józef Młynarczyk. Poza tym, organizatorzy zapewniali, że na trybunach pojawi się kilka tysięcy widzów, a cały zysk z organizacji meczu zostanie przekazany na pomoc niepełnosprawnym dzieciom.

Reklama

Cel charytatywny został osiągnięty. Gorzej wygląda sprawa, jeśli chodzi o cel sportowy. Wprawdzie widzewiacy już w 24. minucie objęli prowadzenie po bramce Stefano Napoleoniego, który akurat debiutował w zespole, ale tego dnia nie było już ich stać na nic więcej. Na początku drugiej połowie wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Kałużny, a w wynik końcowy ustalił strzałem głową Tomasz Nowakowski.

W widzewskim zespole testowany był 19-letni Nigeryjczyk Longinus Uwakwe. Ponieważ niczym specjalnym nie zaimponował, trener Probierz postanowił zrezygnować z jego usług.

Tomasz Andrzejewski, www.widzewiak.pl

www.widzewiak.pl
Dowiedz się więcej na temat: mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje