To już przesądzone: Jacek Kiełb podpisze kontrakt z Lechem!

Włodarze Lecha Poznań zapowiadają cztery transfery, by załatać dziurę po odejściu do Borussi Dortmund Roberta Lewandowskiego. Na pierwszy ogień ma iść Jacek Kiełb, za którego Korona dostanie około 1,5 mln złotych.

W sobotę piłkarze poznańskiego Lecha po 17 latach przerwy wywalczyli tytuł mistrzów Polski. W niedzielne popołudnie zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz włodarze klubu odebrali z rąk prezesa Grzegorza Laty i Andrzeja Ruski, pamiątkowe medale oraz nagrody indywidualne. W Poznaniu cieszą się oczywiście z upragnionego i wyczekiwanego "majstra", ale powoli też myślą już o nowym sezonie.

Reklama

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć portalowi INTERIA.PL w nowym sezonie trykot poznańskiego Lecha założy utalentowany pomocnik, Jacek Kiełb, który dotychczas reprezentował barwy Korony Kielce. Kiełb od dłuższego czasu był w orbicie zainteresowań działaczy z Bułgarskiej. W ostatnich tygodniach zainteresowanie to bardzo się nasiliło. Doszło nawet do konkretnych rozmów i ustaleń. W ostatnich dniach szefowie Lecha finalizowali rozmowy z działaczami Korony oraz samym zawodnikiem.

Z naszych informacji wynika, że młody gracz gościł w stolicy Wielkopolski już w miniony piątek, by uzgodnić ostatnie szczegóły swojego indywidualnego kontraktu. Także dziś ma się on pojawić w Poznaniu, by udać się na badania i wstępną konsultację medyczną w klinice Rehausport, która na co dzień sprawuje opiekę medyczną nad zawodnikami "Kolejorza".

- Na pewno radość z wywalczonego tytułu jest ogromna, ale zapewniam, że my już od dłuższego czasu myślimy, co dalej z tym zespołem, z nami, bo chcemy cały czas się rozwijać. Od ponad miesiąca prowadzimy zaawansowane rozmowy z kandydatami do gry w naszym klubie. W najbliższym czasie będziemy już ostatecznie finalizować rozmowy z menadżerami i wybranymi zawodnikami. Czeka nas teraz dużo ciężkiej pracy, która mam nadzieję przyniesie oczekiwanie rezultaty. Nasza polityka transferowa wobec wywalczonego tytułu absolutnie się nie zmieni. Nadal chcemy budować mocny, silny klub - mówił jeszcze w sobotę wieczorem niezmiernie szczęśliwy i uśmiechnięty Marek Pogorzelczyk, szef pionu sportowego Lecha.

Jacek Kiełb

Data urodzenia: 10 stycznia 1988

Miejsce urodzenia: Siedlce

Wzrost/waga: 183 cm/70 kg

Pozycja: pomocnik

Kluby: Pogoń Siedlce, Korona Kielce

Mecze w Ekstraklasie: 30

Bramki: 3

Łukasz Klin, Poznań

Dowiedz się więcej na temat: korona | Jacek Kiełb

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje