"To był jeden z lepszych pojedynków derbowych"

"Moi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i w jego pierwszą połowę włożyli niesamowicie wiele wysiłku, tworząc przy tym mnóstwo dogodnych sytuacji" - wyznał po 55. derbach Łodzi Michał Probierz.

Po zwycięstwie 2:1 w prestiżowym meczu szkoleniowiec Widzewa nie miał żadnych pretensji do swoich młodych podopiecznych.

Reklama

"Młodość naszych piłkarzy, ich fantazja i brak doświadczenia sprawiły, że straciliśmy gola, który zmienił oblicze spotkania i w drugiej połowie ŁKS był zdecydowanie lepszy. W końcówce nastawiłem zespół już zdecydowanie defensywnie, aby obronić korzystny rezultat" - podkreślił Michał Probierz.

"Z pewnością był to jeden z lepszych pojedynków derbowych w ostatnim czasie. Widać było, że jest to już poziom pierwszoligowy. Na początku spotkania popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, jakie nie powinny się na tym poziomie przytrafiać, dlatego w pierwszej połowie zdecydowanie dominował Widzew" - przyznał z kolei Marek Chojnacki.

"Wprawdzie w drugiej to my osiągnęliśmy przewagę, nie mieliśmy jednak odpowiednich atutów, aby doprowadzić do korzystnego dla nas rezultatu. Plany pokrzyżowały mi także kontuzje dwóch moich graczy, Magiery i Kmiecika. (...) Gratuluję zwycięstwa gospodarzom" - dodał trener ŁKS-u.

Zobacz szczegółowy OPIS meczu oraz TABELĘ Orange Ekstraklasy

INTERIA.PL/www.widzew.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michał Probierz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama