Stadion Hutnika czeka na Wisłę i Cracovię

W sobotę rano na stadionie Hutnika Kraków rozpocznie się układanie murawy, na której wiosną mecze będą rozgrywać piłkarze Wisły Kraków i Cracovii.

Podczas kolejnej wizyty na Suchych Stawach śledziliśmy bacznie postępy w pracach przygotowawczych na stadionie nowohuckiego klubu.

Reklama

Od ostatniej wizyty na obiektach przy Ptaszyckiego zmieniło się kilka rzeczy. Przede wszystkim prawie cały obszar przyszłego boiska, który pokryty był dotychczas piaskiem, zasypany został ziemią z domieszką specjalnych polimerów mających zapewnić sprężystość podłoża. Zamontowano wszystkie wejścia, bramki i kołowrotki oraz całkiem nowe bramy prowadzące z sektorów na boisko. Na trybunach nie ma już zwałów śniegu, jego resztki usuwali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Pracowali oni również przy myciu krzesełek, na których wcześniej zalegała warstwa soli. Do zrobienia pozostało im właściwie już tylko "udrożnienie" dojść na poszczególne sektory, tak aby kibice mogli dotrzeć na swoje miejsca, bez ryzyka zapadnięcia się po kostki w błocie.

CZYTAJ DALEJ RELACJĘ RAFAŁA WALEROWSKIEGO ZE STADIONU

***

Zobacz również nasze galerie z przygotowań w Nowej Hucie:

"Rośnie" trawa na stadionie Hutnika

Przebudowa stadionu Hutnika Kraków. 19.02.2010 r.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | stadiony | wizyta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama