Polska Ekstraklasa gościła w Monachium

W niedzielę zakończyła się dwudniowa wizyta jaką złożyli w Monachium przedstawiciele Cracovii i klubów Ekstraklasy oraz Prezes PZPN Grzegorz Lato i Sekretarz Generalny PZPN Zdzisław Kręcina.

Spotkanie miało na celu zapoznanie się z zasadami organizacji meczów i procedurami bezpieczeństwa na Allianz Arena. W sobotnie przedpołudnie Sascha Fäber - kierownik ds. organizacji Eventów w TSV oraz Peter Kerspe dyrektor zarządzający stadionu zaprezentowali gościom z Polski jak organizuje się i zabezpiecza mecze.

Reklama

Potem cała delegacja udała się na zwiedzanie supernowoczesnego obiektu monachijczyków i mogli obejrzeć od kuchni jak Niemcy zabezpieczają swój obiekt. Następnie wszyscy zasiedli na trybunach Allianz Arena podczas zwycięskiego spotkania Lwów z Alemannią Aachen.

- Mogliśmy obejrzeć z bliska cały obiekt, zobaczyć punkt, w którym znajduje się centrum dowodzenia Allianz Areną. Bezpieczeństwem na obiekcie zarządza niemiecka policja i jest to główna różnica między meczami w Niemczech i w Polsce. To była bardzo pożyteczna wizyta i kila rozwiązań, które widzieliśmy w sobotę będziemy chcieli zastosować na naszym nowym stadionie - mówi wiceprezes MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz.

www.cracovia.pl
Dowiedz się więcej na temat: PZPN | wizyta | prezes PZPN | Grzegorz Lato | Ekstraklasa | Monachium

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje