Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1-1 w 2. kolejce Ekstraklasy

W hicie 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Polonia Warszawa zremisowała u siebie z mistrzem Polski, Wisłą Kraków 1-1. Bramki strzelili Bruno i Dudu Biton.

Wisła nie grała źle w I połowie, ale zagapiła się w jednym momencie. Cezary Wilk na lewej stronie stracił piłkę, Robert Jeż natychmiast podał ją do Tomasza Jodłowca, po którego dośrodkowaniu Bruno - strzałem zza linii pola karnego - pokonał Siergieja Pareiką. Bramkarz nie miał szans, gdyż tuż przed nim tor lotu piłki zmienił Osman Chavez.

W końcówce I połowy Wisła przycisnęła, ale nie udało jej się wyrównać. Polonia broniła się mądrze, zagęszczając przedpole własnej bramki. Dlatego goście próbowali strzałów z dystansu, w czym celowali Michael Lamey i Cezary Wilk.

Godne uwagi były pojedynki, jakie toczył z wiślakami ich były kolega Marcin Baszczyński. Zatrzymywał z łatwością Ilieva, Patryka Małeckiego, dopiero Maor Melikson włączając pełny gaz, uciekł mu. Po przerwie "Baszczowi" zrewanżował się "Mały", ale nie zagroził bramce.

Druga połowa była przewrotna. Jako pierwsza przycisnęła Polonia, ona miała też więcej sytuacji - zwłaszcza po rajdach Daniela Sikorskiego, który seriami wygrywał pojedynki z obrońcami Wisły (najlepszą okazję zmarnował Pavel Szultes), ale to Wisła strzeliła bramkę! Środkiem przedarł się Małecki, oddał na lewo do Ilieva, który poczekał, aż wchodzący wślizgiem Jodłowiec wyjedzie za linię końcową, po czym dośrodkował mocno na głowę Davida Bitona, który strzałem głową w prawy róg trafił do siatki.

Podobać mogło się to, że obydwa zespoły nie spoczęły na laurach, nie zadowalały się podziałem punktów, tylko do końca walczyły o pełną pulę punktową. Dla Polonii na 2-1 mógł strzelić Grzegorz Bonin, ale za długo zwlekał ze strzałem i wracający Radosław Sobolewski wymusił na nim uderzenie górą, dzięki czemu Siergiej Pareiko obronił. Tymczasem dla wiślaków nie sto, tylko niemal dwustuprocentową okazję zmarnował Andraż Kirm, który dostał piłkę jak na tacy od Cwetana Genkowa, by strzelając na pustą bramkę trafić w poprzeczkę!