Pierwsze wiosenne zwycięstwo Legii

Legia Warszawa pokonała u siebie Łódzki Klub Sportowy 2:1 (1:0) w spotkaniu zamykającym zmagania 19. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy.

Dla podopiecznych Dariusza Wdowczyka było to dopiero pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej. Stołeczny zespół zrewanżował się tym samym rywalom za jesienną porażkę 1:2 w Łodzi. Na Łazienkowskiej obrońcy tytułu objęli prowadzenie w 23. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Edsona trochę szczęśliwym, ale skutecznym strzałem głową Bogusława Wyparłę zaskoczył Piotr Włodarczyk. Po raz drugi bramkarz ŁKS-u musiał wyciągać piłkę z siatki dziewięć minut po przerwie, gdy kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Marcin Smoliński.

Goście z Łodzi nie poddawali się i sześć minut przed końcem Litwin Marius Kizys wykorzystał niefrasobliwość defensywy rywali i głową zdobył kontaktowego gola. Na więcej jednak Legia nie pozwoliła i trzy punkty tym razem zostały w stolicy.

Zobacz WYNIKI i OPISY meczów 19. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: Orange | kolejka | klub sportowy | Legia Warszawa | wiosenne