Piast przegrał w Gliwicach z Lechią Gdańsk

W spotkaniu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 0:2.

Początek spotkania był wyrównany i to gliwiczanie byli bliżsi wyjścia na prowadzenie. W 14. minucie z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego mocno uderzył Daniel Chylaszek, ale Pawła Kapsę uratował słupek.

120 sekund później padł gol dla Lechii! Do mocnego dośrodkowania Jakuba Zabłockiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Krzysztof Bąk i efektownym strzałem głową pokonał Rafała Kwapisza.

W 18. minucie strzelec bramki dla gości nabawił się urazu kolana i chwilę później opuścił plac gry.

Po zmianie stron kibice doczekali się jeszcze jednego gola. Mądrze grający podopieczni Tomasza Kafarskiego w 89. minucie rozstrzygnęli losy spotkania strzelając drugą bramkę. W roli egzekutora wystąpił Piotr Wiśniewski, który wykończył kontratak Lechii.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Krzysztof Bąk (15-głową), 0:2 Piotr Wiśniewski (89).

Piast: Kwapisz - Chylaszek, Krzycki, Glik, Kaszowski - Biskup (46. Sedlaczek), Matuszek, Maciejak (46. Iwan), Smektała - Wilczek (66. Lenartowski), Olszar.

Lechia: Kapsa - Bąk (24. Bajić), Kozans, Wołąkiewicz, Kaczmarek - Nowak, Surma, Pietrowski - Zabłocki (70. Wiśniewski), Lukjanovs, Buzała (61. Rogalski).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Jarosław Kaszowski, Szymon Matuszek. Lechia Gdańsk: Marcin Kaczmarek.

Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa). Widzów 3 000.

PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!