Orange Ekstraklasa: Remis w Gdyni

Arka Gdynia zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Płock 1:1 w zaległym spotkaniu z 19. kolejki Orange Ekstraklasy.

Nie odbył się inny zaplanowany na środę mecz. W Wodzisławiu piłkarzom miejscowej Odry oraz Górnika Zabrze przeszkodziły silne opady deszczu.

W Gdyni udało się rozegrać pojedynek, a widzowie na stadionie przy ulicy Olimpijskiej zobaczyli dwa gole.

W 57. minucie prowadzenie dla Arki uzyskał Grzegorz Jakosz. Gospodarze wykonywali rzut wolny pośredni z 22 metrów, piłka została zagrana do obrońcy gdyńskiego zespołu, a ten silnym strzałem pokonał Jakuba Wierzchowskiego.

Ekipa z Płocka wyrównała trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po rzucie rożnym na polu karnym Arki powstało spore zamieszanie, które wykorzystał Żarko Belada, pakując piłkę do siatki..

W 84. minucie gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale po uderzeniu Grzegorza Pilcha, świetną interwencją popisał się Wierzchowski.

Zobacz OPIS meczu

oraz

TABELĘ Orange Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: mecz | remis | Ekstraklasa | orange ekstraklasa | Gdynia | Orange