Obchody "Dnia Piłkarza" na stadionie Lecha

Wczoraj z okazji trzydziestej rocznicy wywalczenia przez Polskę złotego medalu IO'72 w Monachium, na stadionie przy ulicy Bułgarskiej zorganizowany został "Dzień Piłkarza".

Na bocznej płycie stadionu Lecha rozegrano mecz o Puchar Polski kobiet. W samo południe zmierzyły się drużyny Medyka Konin i Lubońskiego KS. Prowadzenie szybko objął zespół z Lubonia, jednak na przerwę zadowolone schodziły piłkarki Medyka, gdyż po dwóch trafieniach Katarzyny Świderskiej to one prowadziły 2:1. Po zmianie stron wynik zmieniał się aż czterokrotnie. Jeszcze na 4 minuty przed końcem spotkania mieliśmy remis, ale właśnie w tym momencie swoją drugą tego dnia bramkę strzeliła Katarzyna Rusek i tym samym zapewniła swojej drużynie zwycięstwo

Luboński KS - Medyk Konin 3:4 (1:2)

Bramki: Monika Chomińska x2, Anna Serwata (Luboński) - Katarzyna Świderska x2, Katarzyna Rusek x2 (Medyk)

Kolejnym doniosłym wydarzeniem dzisiejszego dnia były pojedynki zespołów z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Najpierw na płytach stadionu rywalizowały drużyny juniorów. O godzinie 16.30, na główną płytę wybiegli jednak już seniorzy obu reprezentacji. Wielkopolanie rozpoczęli w ustawieniu Luncik - Bosacki, Jankowski, Kryger, Michalski, Jacek, Piskuła, Araszkiewicz, Matlak, Madej, Ślusarski. Jak widać w pierwszej jedenastce znalazło się, aż dziesięciu Lechitów, jednak po przerwie na boisku walczyło już tylko czterech reprezentantów Kolejorza: Araszkiewicz, Bekas, Miklosik i Remień. Niestety Wielkopolanie ulegli swoim kolegom z Dolnego Śląska, aż 5:2. Dwie bramki dla Gości zdobył piłkarz Zagłębia Lubin - Dobi, a po jednej dołożyli Kułyk, Manuszewski i Łagiewka. Dla reprezentacji Wielkopolski bramki strzelali piłkarze Lecha: Jarosław Araszkiewicz i Bartosz Ślusarski.

Wielkopolska - Dolny Śląsk 2:5

Bramki: Araszkiewicz, Ślusarski (WLKP.) - Dobi x2, Kułyk, Manuszewski, Łagiewka (D. Śląsk).

Dowiedz się więcej na temat: stadiony | pilkarze | bramki | obchody