Mecz Cracovii z ŁKS-em bez ryzyka?

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął niedawno decyzję o tym, że spośród spotkań, jakie piłkarze "Pasów" rozegrają na swoim stadionie, pięć będzie meczami podwyższonego ryzyka. MKS Cracovia SSA stara się o to, by ta liczba zmniejszyła się o pojedynek z ŁKS-em.

Jedno ze spotkań o podwyższonym ryzyku już się odbyło - w sobotę do Krakowa przyjechała bowiem drużyna Jagiellonii Białystok.

Reklama

I to właśnie atmosfera, jaka w czasie meczu panowała na trybunach jest zasadniczym argumentem, dzięki któremu można uznać pojedynek z ŁKS-em, jako spotkanie bez ryzyka. Klub zdecydował bowiem, że na takie mecze wpuszcza tylko posiadaczy karnetów i nie sprzedaje nie biletów.

W liście MKS Cracovia SSA skierowanym do pełnomocnika prezydenta Krakowa czytamy m.in.: "Zdaniem MKS Cracovia SSA od dnia złożenia wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na przeprowadzenie imprezy masowej okoliczności w nim wskazane uległy zmianie.

W pierwszej kolejności należy wskazać, że wykonana na stadionie przy ul. Kałuży 1 w Krakowie trybuna dla kibiców drużyn przyjezdnych w znaczącym stopniu poprawiła poziom bezpieczeństwa uczestników imprez masowych poprzez faktyczne odseparowanie grup kibiców. Podczas ostatniego spotkania w ramach Orange Ekstraklasy z drużyną Jagiellonii Białystok rozgrywanego 18 sierpnia nie wystąpiły żadne incydenty związane z naruszeniem porządku na stadionie, pomimo że pomiędzy kibicami obu drużyn istnieją silne antagonizmy".

Spotkanie Cracovia - ŁKS rozegrane zostanie w najbliższą sobotę.

www.cracovia.pl
Dowiedz się więcej na temat: pojedynek | Cracovia | mecz | ŁKS

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje