Legia znów lepsza w derbach stolicy

Po raz ósmy z rzędu Legia pokonała Polonię. W 8. kolejce Orange Ekstraklasy podopieczni Dariusza Wdowczyka wygrali przy Łazienkowskiej 1:0.

Zwycięstwo legionistów było zasłużone, ale trochę szczęśliwe. Jedynego gola meczu zdobył bowiem w 45. minucie Piotr Włodarczyk z rzutu karnego, który był bardzo kontrowersyjny.

Reklama

- Kontakt był, ale z mojej strony nie było żadnego ruchu - skomentował tę sytuację Igor Gołaszewski, którego faulu na Mirko Poledicy dopatrzył się prowadzący to spotkanie Marek Mikołajewski.

To chyba najlepszy komentarz do sytuacji z doliczonego czasu gry w I połowie. Sytuacji, która - jak się później okazało - ustaliła wynik meczu, choć innych okazji szczególnie w wykonaniu legionistów nie brakowało. Na 2:0 mógł chociażby podwyższyć po przerwie Sebastian Szałachowski (przegrał pojedynek sam na sam z Pawłem Kieszkiem) lub Marcin Rosłoń, którego strzał w zamieszaniu wybili obrońcy Polonii.

Polonia, która zaprezentowała się przyzwoicie, miała szansę na zdobycie punktu, ale potrzebowałaby do tego więcej szczęścia. Najlepszą okazję dla "Czarnych Koszul" miał w 22. minucie Dariusz Dźwigała, ale piłkę po jego dośrodkowaniu z linii bramkowej wybił Włodarczyk.

Zobacz OPIS MECZU

Zobacz nasz MAGAZYN LIGOWY

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje