Legia pozbędzie się kilku graczy

Ahmed Ghanem Soltan, Tomasz Jarzębowski, Jacek Magiera, Tomasz Sokołowski, Mirko Poledica i Marcin Chmiest nie zagrają już w Legii w Warszawa.

Sztab szkoleniowy postanowił, że tych sześciu piłkarzy nie będzie już potrzebnych zespołowi. Oficjalnie klub poinformuje o tym na czwartkowej konferencji prasowej.

Reklama

- Od dawna mam w głowie pewne nazwiska, ale chciałbym, aby najpierw o decyzjach dowiedzieli się sami piłkarze - mówił jeszcze niedawno trener Dariusz Wdowczyk. Zgodnie z tym, w miniony wtorek spotkał się z wyżej wymienioną szóstką piłkarzy i zakomunikował im swoją decyzję.

Chmiest ma propozycję z Cracovii i zapewne tam trafi. Ghanem zapowiada, że ze znalezieniem klubu nie będzie miał problemów. Poledica przymierza się do wyjazdu poza granice Polski, do USA lub Szkocji. Sokołowski najprawdopodobniej trafi do Górnika Łęczna w rozliczeniu transferu Grzegorza Bronowickiego.

Magiera, który rozegrał w Legii ponad 200 spotkań i strzelił 19 bramek, ma propozycje z innych klubów polskiej ligi i ze znalezieniem miejsca pracy nie będzie miał problemów. Natomiast nękany kontuzjami Jarzębowski (107 meczów, 10 bramek) może czuć się najbardziej zawiedziony. Wychowanek Legii przez kilkanaście tygodni w pocie czoła przechodził rehabilitację, aby wrócić do gry, ale nie dano mu szansy, żeby zaprezentował swoją formę.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje