Lech - Legia: Trenerzy o meczu

- Przespaliśmy pierwszą połowę i o to mogę mieć pretensje do zawodników - powiedział po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa (1:0) trener stołecznego zespołu Dariusz Wdowczyk.

- Mieliśmy świetną okazję. Gdyby Piotr Włodarczyk strzelił na 1:0 byłoby trochę inaczej. Wyszliśmy za mało agresywnie i Lech od początku meczu zepchnął nas do defensywy. Nie tak sobie to wyobrażałem. Myślałem, że to my będziemy kontrolować przebieg gry - dodał opiekun legionistów.

Reklama

- Ironią losu, kiedy graliśmy w dziesiątkę (czerwona kartka dla Marcina Burkhardta w 51. minucie - przyp red.) graliśmy szybciej i składniej. Dziwi mnie to, że od pierwszych minut tak nie zaczęliśmy tego spotkania - stwierdził Wdowczyk.

- Nie chcemy mieć do czynienia z ludźmi, którzy przychodzą na stadion po to aby wstrzymać mecz. To nam bardzo przeszkadza. Rozgrywamy atak, a nagle na boisku pojawiają się race. Jeśli jest przepychanka na linii zarząd klubu - kibice my na tym cierpimy - podkreślił.

- Gra Legii, która się cofnęła, bardzo nam nie pasowała. Goście wyprowadzali groźne kontry, chociażby strzał Włodarczyka w słupek, chcieliśmy się tego wystrzec. Fantastycznie bronił Krzysiek Kotorowski i został bohaterem. Nie mieliśmy Piotra Świerczewskiego, ale za to był Tomasz Iwan. Można być zadowolonym z postawy Tomka nie grał całego meczu od dawna. Tutaj grając z takim przeciwnikiem wytrzymał. Trudno mi ocenić, czy czerwona kartka dla Marcina Burkhardta była słuszna. Ale od tego momentu zaczęło nam się gorzej grać. To Legia miała inicjatywę. Widać, że w tym zespole drzemią ogromne możliwości. My jednak broniliśmy się mądrze i umiejętnie. Skupiliśmy się na obronie wyniku, mając w pamięci mecz z Arką gdzie prowadząc 1:0 boczni obrońcy zaczęli się włączać w każdą akcję i wówczas straciliśmy dwa punkty. Jestem zadowolony z tego, że wreszcie pokonaliśmy Legię - ocenił mecz trener Lecha Czesław Michniewicz.

Maciej Borowski, Poznań

Dowiedz się więcej na temat: Wdowczyk | mecz | trenerzy | Legia Warszawa | Lech Poznań

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje