Kasperczak to nie ostatni powrót do Wisły! Jest też Kapka!

Henryk Kasperczak to nie ostatni powrót pracownika do Wisły. Z potwierdzonych już oficjalnie przez klub informacji wynika, że od wczoraj skautem "Białej Gwiazdy" jest Zdzisław Kapka.

Kapka długo pracował w Wiśle za kadencji Tele-Foniki. Pełnił wiele funkcji, od kierownika pierwszej drużyny, przez menedżera, wiceprezesa, a w 2005 r. był nawet pełniącym obowiązki prezesa.

Reklama

Kibicom Kapka podpadł, gdy w 2004 r. przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (startował z ramienia Socjaldemokracji Polskiej) w oświadczeniu lustracyjnym przyznał się do stałej i świadomej współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL.

Właścicielowi klubu Kapka podpadł, gdy w sporze z należącą do Wolfganga Voege firmą Avancesport o to, czy należy się jej prowizja za sprowadzenie Jakuba Błaszczykowskiego, przyznał rację reprezentującemu Avancesport menedżerowi - Adamowi Mandziarze. Firma Avancesport zażądała wówczas od Wisły 640 tys. euro za tzw. usługi doradczo-menedżerskie.

Zdzisław Kapka będzie prowadził skauting po tym, jak razem z Maciejem Skorżą z Reymonta wylecieli skauci - Edward Klejndinst i Josef Csaplar.

Po rozwodzie z Wisłą (pod koniec grudnia 2006 roku) Kapka był menedżerem ŁKS-u, a później, razem z Mandziarą trafili do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie pan Zdzisław prezesował. Jesienią 2009 r. Franciszek Smuda doradzał szefostwu Zagłębia Lubin, by zatrudniło Kapkę jako specjalistę od transferów. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Kapka już jesienią w Sosnowcu pojawiał się na meczach Wisły. Razem ze Smudą był też na trybunie stadionu Hutnika podczas spotkania Wisła - Arka. Teraz na Wiśle Kapka nie jest już gościem, tylko pracownikiem klubu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kapka miał być prezesem Zagłębia, ale nie chciał konkursu

Zdzisław Kapka menedżerem ŁKS

Zdzisław Kapka żegna się z Wisłą

Kapka wrócił do Wisły

Dowiedz się więcej na temat: Henryk Kasperczak | Wisła | kasperczak | powrót

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje