Jeleń o transferze do Auxerre

- Podpisałem indywidualny kontrakt. Do załatwienia pozostaje tylko formalność; muszą dogadać się kluby - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Ireneusz Jeleń, który w środę parafował czteroletni kontrakt z francuskim AJ Auxerre.

- Dostałem zgodę na zagraniczny transfer na określonym pułapie finansowym. Ten pułap został osiągnięty, ja też się porozumiałem z nowym klubem - dodał uczestnik mundialu w Niemczech.

Reklama

Jeleń nie dopuszcza do siebie myśli, że jego dotychczasowy klub Wisła Płock nie dojdzie do porozumienia z Francuzami.

- Przecież za rok będę wolnym piłkarzem, bo wygasa mi kontrakt. W takiej sytuacji Wisła nie zarobiłaby na moim transferze ani złotówki. Musi mnie teraz sprzedać. Takie zresztą były ustalenia i nikt nie powinien być zaskoczony - stwierdził reprezentant Polski.

W nowym klubie Jeleń może występować w linii pomocy lub w ataku.

- Nie zdążyłem porozmawiać z trenerem drużyny na temat taktyki. Ostatecznie wszystko mi jedno. Choćby w niedawnych meczach reprezentacji pokazałem, że jestem piłkarzem uniwersalnym. A moja rola w Auxerre szybko się rozstrzygnie. Za parę dni wyjeżdżam na zgrupowanie do Szwajcarii. Tam będzie czas na docieranie się w nowej drużynie - podkreślił Jeleń.

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Auxerre | jeleń

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje