Ekstraklasa piłkarska: Porażka Pogoni, zwycięstwa Wisły i Legii

Wszystko wskazuje na to, że szczecinianie już zrezygnowali z walki o mistrzostwo Polski. Sygnał od nich nadszedł z Radzionkowa, gdzie Pogoń oddała punkty miejscowemu Ruchowi.

Wygrywały natomiast w tej kolejce Wisła i Legia. Wiślacy spokojnie ograli broniący się przed spadkiem Stomil, zaś Legia wygrała u siebie w derby z Polonią. Oczywiście, nie obyło się bez burd na stadionie z paleniem go włącznie. Pierwsza bramkę, zarazem zwycięską dla Legii, zdobył wiosną Brazylijczyk Giuliano.

Reklama

Groclin po drugiej z rzędu wygranej, tym razem z Górnikiem, praktycznie już w tym momencie drugoligowym, jest bliski utrzymania się w lidze. Nie można jednak powiedzieć tego samego o Widzewie, który nie dość, że przegrał trzeci mecz z rzędu, to porażka z Amiką była drugą z kolei na własnym boisku.

Amica zaś, już pod wodzą Pawła Janasa, wreszcie wygrała, co jakoś nie udawało jej się zbyt często pod opieka Stefana Majewskiego.

Zawodzą katowiczenie, okrzyknięci rewelacją wiosny. Tym razem zremisowali kolejny raz. Inna sprawa, że trener Kaczmarek wydawał się być zadowolony z punktu na stadionie Orlenu.

Zobacz komplet wyników 23. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: mistrzostwo Polski | Wisła | Legia Warszawa | Ekstraklasa | porażka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama