Derby stulecia na Reymonta

W sobotę czekają nas derby Krakowa. Wisła na Reymonta podejmie Cracovię. Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ jest rozgrywane sto lat od powstania obu klubów.

"Dla zawodowego piłkarza każdy mecz jest wyjątkowy. Wiem jednak, że dla kibiców derby to prawdziwe święto i jak bardzo zależy im na wygranej. Dlatego nie będę musiał specjalnie mobilizować zawodników. Oni doskonale wiedzą, jaki to jest mecz" - powiedział Dragomir Okuka, szkoleniowiec Wisły, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Reklama

Dla Serba sobotnie derby Krakowa będą pierwszymi, podobnie jak dla jego vis-a-vis, czyli Stefana Majewskiego. "Trener Majewski przestawił ich na 3-5-2 i zaczęli grać lepiej. Mają dobrych zawodników, takich jak choćby Giza czy Bojarski. Na dzisiaj wiem jedno, czeka nas bardzo trudny mecz, w którym trzeba będzie zagrać do samego końca" - dodał Okuka.

W zespole "Białej Gwiazdy gotowi do gry są prawie wszyscy zawodnicy. Oprócz Radosława Sobolewskiego, który nie zagra za kartki, z kadry wypadł jedynie Branko Radovanović. Do meczowej kadry wracają natomiast Mauro Cantoro i Paweł Brożek, którzy ostatnio leczyli urazy.

Podobna sytuacja jest "Pasach". Do dyspozycji pozostają prawie wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Arkadiusza Barana (żółte kartki) i Piotra Bani (kontuzja). Przeziębiony Krzysztof Radwański w piątek już trenował indywidualnie i powinien w sobotę wystąpić.

"W tygodniu poprzedzającym wielkie wydarzenie nie było widać w zespole ekscytacji. Myślę, że nie ma atmosfery napięcia" - stwierdził Lesław Ćmikiewicz, asystent Majewskiego, który w zastępstwie pierwszego trenera będącego przez cały tydzień na szkoleniu we Włoszech (na mecz jednak wróci), przygotowywał Cracovię do derbów. "Nie będziemy zmieniać systemu 3-5-2, którym zagraliśmy dwa mecze. Nikt nie będzie eksperymentował. Ale zbyt dużej wagi do systemu nie ma co przykładać. Wiadomo, że o wszystkim decydują zawodnicy. Kto jak się będzie czuł, tak będzie grał - bardziej w obronie czy w ataku. Zobaczymy jak będzie prezentował" - dodał.

INTERIA.PL/Gazeta Krakowska
Dowiedz się więcej na temat: Wisła | zawodnicy | derby krakowa | mecz | derby

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama