Citko zamierza wrócić do Polski

Marek Citko wraca do polskiej ekstraklasy. Po kilkumiesięcznej przygodzie ze szwajcarskim Yverdon-Sport FC, 32-letni piłkarz ma podpisać kontrakt z Polonią Warszawa.

Propozycje Citce złożył Jan Raniecki, sponsor "Czarnych Koszul". "Rzeczywiście nawiązałem kontakt z warszawskim klubem" - przyznał w "Przeglądzie Sportowym" zawodnik.

Reklama

"Przede wszystkim chcę zacząć treningi z jakimś zespołem, bo zajęcia indywidualne nie dają tyle, co praca z drużyną. A ja chciałbym utrzymać formę, by być przygotowanym do gry w rundzie wiosennej" - dodał.

Citko w połowie lat 90. był najlepszym polskim piłkarzem. Zdobył dwa mistrzostwa Polski z Widzewem Łódź, z którym grał także w Lidze Mistrzów. Wtedy dostał ofertę z Blackburn Rovers, ale na drodze do przenosin do Anglii stanęła kontuzja. Potem nie było już tak różowo. Citko grał w wielu klubach, ale w żadnym nie prezentował się tak dobrze, jak w Widzewie. Zawodnik twierdzi, że na pewno nie wróci już do Yverdon-Sport. "Jeśli nie otrzymam jakiejś konkretnej oferty z zagranicy, to będę grał na Konwiktorskiej" - powiedział Citko, który w piątek może z Polonią zacząć treningi.

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: wroc | sport | marek citko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje