Arka zostaje w elicie

Arka Gdynia pokonała przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 2:1 (2:0) w rewanżowym spotkaniu barażowym o miejsce w piłkarskiej Orange Ekstraklasie.

W pierwszym meczu podopieczni Wojciecha Stawowego również wygrali (2:0 - przyp. red.), toteż zapewnili sobie w ten sposób miejsce w nowym sezonie Orange Ekstraklasy.

Piłkarze Arki przystąpili do spotkania z dużą dozą pewności siebie. Trzy dni wcześniej wygrali na wyjeździe 2:0 i byli niemal pewni utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywek.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się na samym początku meczu. W pierwszej minucie trafił do siatki Olgierd Moskalewicz, a w trzeciej na 2:0 dla Arki podwyższył Grzegorz Niciński. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie w 76. minucie Jacka Chańko z rzutu karnego.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Olgierd Moskalewicz (1), 2:0 Grzegorz Niciński (3), 2:1 Jacek Chańko (76-karny).

Żółte kartki: Jagiellonia - Paweł Sobolewski. Sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom). Widzów ok. 11 000.

Arka: Norbert Witkowski - Ireneusz Kościelniak, Piotr Jawny, Krzysztof Sobieraj, Grzegorz Jakosz - Olgierd Moskalewicz, Bartosz Ława (69-Andrij Hryszczenko), Dariusz Ulanowski - Damian Nawrocik (46-Tomasz Parzy), Grzegorz Niciński, Radosław Wróblewski (90-Sebastian Gorząd).

Jagiellonia: Maciej Zając - Łukasz Nawotczyński, Jacek Markiewicz, Krzysztof Zalewski, Jacek Chańko - Dariusz Łatka, Michał Trzeciakiewicz (71-Remigiusz Sobociński), Paweł Sobolewski - Tomasz Moskal (72-Dzidosław Żuberek), Wojciech Kobeszko, Ernest Konon.

Pierwszy mecz: 2:0 dla Arki. Klub z Gdyni utrzymał się w pierwszej lidze.

Gole z tego meczu oraz jego skrót możecie obejrzeć w naszym Magazynie Ligowym.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Orange | Białystok | jagiellonia | Gdynia | Arka Gdynia | arka