Peszkovicz trenuje z GKS-em Katowice

Od wtorku w treningach bramkarzy GKS-u Katowice uczestniczy nowy zawodnik. Jest nim Michal Peškovič - słowacki golkiper znany w Polsce z występów w bytomskiej Polonii.

Do treningu po kontuzji wrócił Adrian Napierała, który jednak musi nadrobić dwutygodniową przerwę.

Reklama

Jak zapewnia sztab medyczny Katowic, Adrian jest w stu procentach gotowy do gry i jeśli trener Wojciech Stawowy zdecyduje się na wystawienie go w pierwszej jedenastce, to będzie mógł grać. Na środowym treningu pojawił się też inny rekonwalescent. Jakub Dziółka ma przed sobą jeszcze długą drogę, ale dziś truchtał wokół boisk treningowych, a to jest znak, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Z kolei Tomasz Owczarek na początku października powinien wrócić do treningów z drużyną. Na razie ćwiczy indywidualnie, ale po operacji więzadeł nie ma już śladu. Nie wiadomo jednak, w jakiej dyspozycji fizycznej będzie po powrocie do treningów z drużyną. Nieco gorzej wygląda sytuacja z Bartłomiejem Chwalibogowskim. Lewy pomocnik Katowic wciąż leczy kontuzję i na razie o powrocie do treningu nie ma mowy.

Tymczasem rumieńców nabiera walka o miejsce w bramce. Pod okiem trenera Rafała Skórskiego ćwiczy już pięciu zawodników. Do trzech graczy Katowic i testowanego Marka Pączka dołączył Słowak Michal Peškovič. 28-letni wychowanek FC Nitra po trzech rundach spędzonych w Bytomiu w 2009 roku przeniósł się do Arisu Saloniki. W Grecji golkiper nie zrobił oszałamiającej kariery więc gdy dostał zaproszenie na testy do Katowic, postanowił skorzystać. Teraz ma czas na pokazanie trenerom swoich umiejętności.

www.gieksa.pl
Dowiedz się więcej na temat: zawodnik | gks | Katowice

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje