Górnik Polkowice ciągle bez licencji

Komisja ds. Licencji Klubowych I Ligi PZPN nie przyznała w poniedziałek licencji uprawniającej do gry w sezonie 2011/2012 Górnikowi Polkowice. Władze dolnośląskiego klubu maja teraz cztery dni na złożenie odwołania.

W związku z toczącym się procesem licencyjnym komisja wystąpiła także do Wydziału Gier PZPN o przełożenie meczów pierwszej kolejki z udziałem Górnika i MKS Kluczbork, ponieważ w przypadku braku licencji dla klubu z Polkowic, jego miejsce w I lidze może zająć MKS.

Reklama

W rozmowie z PAP prezes dolnośląskiego klubu Grzegorz Długosz zapowiedział, że klub odwoła się od poniedziałkowej decyzji komisji. - Podczas posiedzenia okazało się, że zabrakło nam jednego dokumentu, uchwały Okręgowego Związku Piłki Nożnej nt. aktu notarialnego związanego ze zmianami właścicielskimi w klubie - tłumaczył prezes.

Długosz przyznał, że w kwestii funkcjonowania spółek "przepisy PZPN nie do końca nadążają, za zmieniającymi się przepisami w prawie powszechnym. Brakującą uchwałę dostarczymy i kolejnej decyzji komisji raczej się nie obawiamy".

Górnik jest jedynym klubem, który ciągle nie otrzymał licencji na grę w I lidze. To nie pierwsze kłopoty klubu związane z jej uzyskaniem. Przed sezonem 2010/2011 zespół z Polkowic otrzymał licencję, ale z nadzorem finansowym. Miało to związek z kwestią konieczności zapłaty przez klub zaległych składek ZUS w wysokości 3,5 mln zł.

Rozgrywki I ligi w sezonie 2011/2012 mają się rozpocząć już 22 lipca. W pierwszym spotkaniu Górnik ma się zmierzyć na wyjeździe z Flotą Świnoujście.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: polkowic

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje