2. liga: Tylko remis Jagiellonii, Ruch rozbił Śląsk

Jagiellonia Białystok straciła pierwsze punkty w nowym sezonie. Popularna "Jaga" w sobotę tylko zremisowała w Legnicy z Miedzią 1:1.

Dla beniaminka, który okupuje ostatnie miejsce w tabeli, było to pierwsze "oczko" zdobyte w rozgrywkach.

Prowadzenie gospodarze uzyskali po strzale Piotra Halkowicza w 61. minucie. Wyrównał dwanaście minut później efektownym strzałem z rzutu wolnego Jacek Chańko.

W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu tej kolejki Ruch Chorzów rozbił u siebie Śląsk Wrocław 3:0. Dwa gole dla "Niebieskich" zdobył Piotr Ćwielong, a do siatki rywali trafił także Grzegorz Bonk. Po tym zwycięstwie niepokonany jeszcze Ruch traci dwa punkty do wiceliderującej w tabeli Jagiellonii.

Na czele stawki z kompletem zwycięstw jest Zawisza Bydgoszcz, który w sobotni wieczór pokonał u siebie KSZO Ostrowiec 3:1. Gole dla gospodarzy strzelali kolejno Rackiewicz, Majewski oraz Miklosik.