1. liga. Podbeskidzie - Miedź 2-1 w "meczu na wodzie"

Szymon Lewicki dał Podbeskidziu Bielsko-Biała wygraną nad Miedzią Legnica 2-1, a to oznacza, że "Górale" wciąż mają szanse na awans do Lotto Ekstraklasy.

Mecz w Bielsku toczył się w fatalnych warunkach. Pytanie, czy w ogóle powinien się odbyć. Ulewny deszcz zamienił boisko w jezioro, a piłkarze mieli problemy z prowadzeniem piłki, czy zagraniami po ziemi.

Spotkanie przypominało słynny "mecz na wodzie" we Frankfurcie podczas mundialu 1974 roku, w którym RFN pokonała 1-0 Polskę.

Mimo niesprzyjających okoliczności, piłkarze starali się stworzyć ciekawe widowisko. Już w 13. minucie na prowadzenie wyszli goście po efektownej główce Michała Stasiaka.

"Górale" odpowiedzieli kapitalnym golem Michała Janoty już cztery minuty później. Gracz Podbeskidzia pięknie przyjął piłkę w polu karnym i posłał piłkę od poprzeczki do bramki legniczan.

W drugiej części działo się mniej. Wyjątkiem była 79. minuta, w której Szymon Lewicki strzelił gola. Jak się później okazało, kluczowego.

Tym samym Podbeskidzie pokonało Miedź 2-1 i wciąż pozostaje w grze o awans do Lotto Ekstraklasy.

W innych meczach Chrobry Głogów wygrał 2-0 z Górnikiem Zabrze, a Znicz Pruszków pokonał 1-0 Stal Mielec.