1. liga: Okocimski od 3-0 do 3-3 w meczu ze Stomilem

Piłkarze Okocimskiego Brzesko prowadzili ze Stomilem już 3-0 w 10. minucie, a mimo tego nie udało im się zdobyć kompletu punktów! Spotkanie 14. kolejki 1. ligi zakończyło się remisem 3-3.

1. liga: Terminarz, wyniki, tabela. NA ŻYWO

Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie po strzale Mateusza Wawryki. W 8. minucie podwyższył Iwan Litwiniuk, a po kolejnych dwóch minutach Radosław Jacek zdobył trzeciego gola.

Olsztynianom udało się strzelił bramkę siedem minut później, ale kluczowa dla losów spotkania była sytuacja z 49. minuty, gdy Rafał Cegliński faulując we własnym polu karnym nie tylko sprokurował "jedenastkę", ale jeszcze zarobił czerwoną kartkę.

Po chwili z karnego kontaktowego gola dla gości zdobył Łukasz Jegliński, a sześć minut przed końcem olsztynianie wyrównali po strzale Pawła Łukasika w zamieszaniu podbramkowym.

Liderujący w tabeli piłkarze Floty pokonali w Świnoujściu Bogdankę Łęczna 3-1. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i choć w 55. minucie Maciej Ropiejko wyrównał, to odpowiedź rewelacji rozgrywek była natychmiastowa. Goście od 74 minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Dawida Sołdeckiego i w 82. minucie stracili trzeciego gola.

W innym sobotnim meczu Zawisza Bydgoszcz przegrał z Olimpią Grudziądz 0-1 po golu Piotra Ruszkula.

Sandecja Nowy Sącz przegrała z Wartą Poznań 0-1. Kontuzji nabawił się arbiter Jacek Małyszek i w drugiej połowie mecz sędziował arbiter techniczny Radosław Wąsik.

Zaplanowany na sobotę na godz. 14.00 mecz Miedzi Legnica z Dolcanem Ząbki został odwołany z powodu intensywnych opadów śniegu i złego stanu murawy.