Zwycięstwo "Lawin"

Namęczyli się hokeiści Colorado Avalanche by godnie zainaugurować sezon w swej hali Pepsi Center w Colorado w obecności ponad 18-tysięcznej widowni.

Obrońcy Pucharu Stanley`a wygrali co prawda z Vancouver Canucks 5:4, ale goście z Kanady stawiali zażarty opór. Decydującą bramkę zdobył na niespełna 6 minut przed końcową syreną Milan Hejduk. Po jego strzale krążek odbił się jeszcze od Brenta Sobela i wpadł do bramki obok zdezorientowanego Martina Bochu. Największy jednak udział w zwycięstwie gospodarzy miał Joe Sakic, który strzelił dla Lawin bramkę numer jeden i asystował przy dwóch kolejnych. Patrick Roy prócz puszczonych czterech bramek zatrzymał 28 strzałów rywali.

Nadspodziewanie łatwo poradzili sobie w pojedynku z Carolina Hurricanes Senatorowie z Ottawy. Jeszcze w 12. minucie drugiej tercji bramkę kontaktową na 2:3 zdobył dla Huraganów Jeff O`Neil, ale finałowa odsłona to popis skuteczności gości. Najpierw Chris Phillips potem Todd White i Martin Havlat, dla którego była to druga bramka w meczu, przypieczętowali zwycięstwo Senatorów 6:2.